Reklama:

Debaty Oksfordzkie zakończone. Wygrali uczniowie I LO (zdjęcia)

debaty ILO suwałki

18-03-2018 Wiadomości

W piątek odbył się Miejski Finał Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich ”DeBBaty”. W finale zmierzyli się uczniowie z czterech suwalskich liceów. Turniej wygrała reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego, a najlepszym mówcą debaty... czytaj więcej >>

suwalki-miss-run-juz-w-najblizsza-niedziele16.03.2018

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja Suwałki Miss Run. Wystartuje prawie 100 zawodniczek.

ruszyla-swiateczna-zbiorka-zywnosci16.03.2018

W piątek i sobotę w 26 suwalskich sklepach odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Stowarzyszenie Bank Żywności. W akcję zaangażowało się 358 wolontariuszy.

ulica-andrzeja-wajdy-oficjalnie-otwarta-zdjecia16.03.2018

Ulica Andrzeja Wajdy oficjalnie otwarta. To odcinek łączący ulice Adama Mickiewicza i 24 Sierpnia, prowadzący do nowo budowanych bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza.

na-dworzec-wjezdzam-przez-dziure-w-plocie-niepelnosprawni-powiedzieli-o-swoich-problemach15.03.2018

Mieszkają pośród nas, lecz nie zdajemy sobie sprawy, jak codzienne czynności mogą sprawić im trudności. Mowa o osobach niepełnosprawnych. O ich problemach rozmawiano wczoraj podczas „Bajkowej Kawiarenki Obywatelskiej".

kolejna-inwestycja-na-witosa-powstanie-silownia-i-zestaw-do-street-workout15.03.2018

Jest już nowoczesny plac zabaw, a wkrótce powstanie miejsce do aktywności fizycznej. Mowa o podwórku przy bloku zwanym przez suwalczan „Manhattanem”. Inwestycja powstanie dzięki głosom oddanym przez mieszkańców w budżecie obywatelskim.

rocznica-urodzin-andrzeja-wajdy-dzis-kolejne-wydarzenia15.03.2018

Projekcja fragmentów filmu ,,Katyń” i ,,Szabla Mojego Ojca” - tak wyglądał pierwszy dzień obchodów rocznicy urodzin Andrzeja Wajdy w Suwałkach. Gościem honorowym uroczystości jest Krystyna Zachwatowicz-Wajda, żona artysty.

okradziono-strazakow-ochotnikow-zlodzieje-ukradli-sprzet-wart-12-tysiecy-zlotych13.03.2018

Dotychczas zawsze byli gotowi do niesienia pomocy. Teraz sami proszą o pomoc w znalezieniu sprawców. Ktoś okradł strażaków ochotników z Oklin w gminie Wiżajny.

zaginal-36-letni-kamil-zakrzewski13.03.2018

Suwalscy policjanci poszukują zaginionego Kamila Zakrzewskiego. 36-latek w lipcu ubiegłego roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

jest-nowy-zastepca-komendanta-suwalskiej-strazy-pozarnej-zostal-nim-kazimierz-golubiewski13.03.2018

Kolejne zmiany kadrowe nastąpiły w suwalskiej straży pożarnej. Na stanowisko zastępcy komendanta powołano mł. bryg. Kazimierza Golubiewskiego.

powstanie-nowa-droga-polaczy-utrate-ze-sportowa13.03.2018

Budowę nowej drogi wzdłuż osiedla Polna zapowiedziały władze miasta. Droga stanowić będzie dojazd do nowo powstającego osiedla mieszkaniowego pomiędzy ulicą Sportową i ulicą Utrata. Suwalski ratusz już ogłosił przetarg i szuka wykonawcy pierwszej części drogi.

92-rocznica-urodzin-andrzeja-wajdy-zaplanowano-wiele-wydarzen12.03.2018

6 marca minęła 92. rocznica urodzin Andrzeja Wajdy. Z tej okazji władze Suwałk postanowiły zorganizować w naszym mieście specjalne wydarzenia.

noca-rusza-w-ekstremalna-droge-krzyzowa-do-przejscia-beda-mieli-nawet-56-kilometrow12.03.2018

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i wiele kilometrów przemyśleń. Już po raz drugi z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem organizatorzy przygotowali pięć tras - od 35 do 56 kilometrów.