W strugach deszczu suwalczanie obchodzili Święto Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Święto Konstytucji 3 Maja Suwałki

Dziś przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku suwalczanie zgromadzili się na wspólnej Mszy świętej w konkatedrze pw. św. Aleksandra, a następnie pod Dębem Wolności, gdzie samorządowcy, posłowie, delegacje związków i organizacji kombatanckich, służby mundurowe, harcerze i młodzież szkolna złożyli kwiaty.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej oraz koncert „Witaj maj, trzeci maj!” litewskiego Zespołu Pieśni i Tańca  „Ejszyszczanie” z Ejszyszek.

 

 

 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zatrzymani-z-53-gramami-marihuany-pies-wywachal-sloik-z-suszem

Zatrzymani z 53 gramami marihuany. Pies wywąchał słoik z...

Ponad 53 gramy marihuany znaleźli suwalscy policjanci w samochodzie, którym jechało kilku mężczyzn z gminy Filipów. Dwie torebki suszu miał w kieszeni 18-latek, a w bagażniku pies służbowy wskazał słoik z kolejnymi 24 saszetkami.