W strugach deszczu suwalczanie obchodzili Święto Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Święto Konstytucji 3 Maja Suwałki

Dziś przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku suwalczanie zgromadzili się na wspólnej Mszy świętej w konkatedrze pw. św. Aleksandra, a następnie pod Dębem Wolności, gdzie samorządowcy, posłowie, delegacje związków i organizacji kombatanckich, służby mundurowe, harcerze i młodzież szkolna złożyli kwiaty.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej oraz koncert „Witaj maj, trzeci maj!” litewskiego Zespołu Pieśni i Tańca  „Ejszyszczanie” z Ejszyszek.

 

 

 

Wiadomości


agnieszka-godlewska-bohaterem-miesiaca

Agnieszka Godlewska bohaterem miesiąca

Agnieszka Godlewska otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.