Do naszej redakcji zadzwonił jeden z czytelników z prośbą o interwencję w sprawie źle oznakowanego miejsca dla jego niepełnosprawnej siostry. Jak sprawdziliśmy, spółdzielnia wytyczyła miejsce, ale nie zamieściła niezbędnych znaków.

Z relacji czytelnika wynika, że pracownicy Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej na prośbę rodziny niepełnosprawnej kobiety, na parkingu obok bloku Kowalskiego 7 namalowali „kopertę”. Jednak do prawidłowego oznaczenia tego miejsca zabrakło symbolu osoby niepełnosprawnej. – Niestety mimo naszych apeli spółdzielnia, nie poprawiła tego oznakowania – poinformował nasz czytelnik.

Brak tego symbolu powoduje, że wielu kierowców parkuje na tym miejscu, nie wiedząc czego dotyczy ta „koperta”. – Nie mamy pretensji do osób, które tam parkują, gdyż nie widać, że jest to miejsce dla osoby niepełnosprawnej – powiedział nam czytelnik. – Niestety przyjeżdżający po siostrę kierowca często ma problemy ze znalezieniem miejsca – dodał czytelnik.

O opinię w sprawie oznakowania tego miejsca poprosiliśmy naczelnika suwalskiej policji.

– Prawidłowe oznakowanie tego parkingu oprócz tzw. „koperty” powinno posiadać znak poziomy P-24 symbolizujący miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej – powiedział mł. insp. Sylwester Symonowicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego suwalskiej policji. – Dodatkowo zaleca się ustawienie znaku pionowego D-18 oznaczającego parking wraz z tabliczką T-29 symbolizującą osobę niepełnosprawną – dodał mł. insp. Sylwester Symonowicz.

– Nieuprawnione osoby, które zdecydują się na zaparkowanie samochodu w tym miejscu, mogą liczyć się z mandatem w wysokości 500 złotych oraz 5 punktów karnych. Jednak brak dokładnego oznakowania dla jakiej osoby to miejsce zostało wydzielone będzie wymagało sprawdzenia przez policjantów czy dany kierowca był uprawniony do zaparkowania w tym miejscu czy nie – poinformował mł. insp. Sylwester Symonowicz.

O złym oznakowaniu poinformowaliśmy Młodzieżową Spółdzielnię Mieszkaniową, która jest zarządcą parkingu. Przekazano nam, że w najbliższym czasie pracownicy spółdzielni sprawdzą oznakowanie tego miejsca parkingowego i jeśli zajdzie taka potrzeba, poprawią je.  

 

Jeśli chcesz, aby redakcja "Kuriera Suwalskiego" zajęła się również Twoją sprawą zadzwoń (tel. 500 832 862) lub napisz (redakcja@kuriersuwalski.pl)