XVIII SUWALSKI JARMARK FOLKLORU

 

Znakomita okazja, żeby przyjrzeć się regionalnym wyrobom, spróbować lokalnych przysmaków, ale także przypomnieć sobie lub poznać rodzime tradycje. Czeka bogata oferta lokalnych rękodzielników, m.in. unikatowych, ręcznie wykonywanych ozdób i pamiątek, oraz regionalne jadło. W programie występy lokalnych zespołów oraz gości z Podlaskiej Oktawy Kultur. 

 

Sobota-niedziela, 29-30.07.2017 park Konstytucji 3 Maja

 

Sobota 29 lipca | godz. 10:00-18:00

godz. 10:00

prezentacje zespołów z gmin powiatu suwalskiego

Zespół POGODNE STARSZAKI z Suwałk

Zespół VIEŚNOVA z Suwałk

godz. 12:00

uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałk, Starostę Suwalskiego, Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Wójtów gmin powiatu suwalskiego

W przeglądzie uczestniczą ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe, ludowi muzycy soliści, śpiewacy oraz muzykanci, gawędziarze ludowi oraz teatry obrzędowe z terenu Suwalszczyzny. Przegląd jest kwalifikacją do udziału w ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych.

od godz. 12:10

Zespoły STRUMYK i KUKUŁECZKA (Rosja)

prezentacje laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą – reprezentantów Suwalszczyzny przegląd folkloru muzycznego Suwalszczyzny

godz. 17:00

HILLULEY ADAR (Izrael), koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur

Niedziela 30 lipca | godz. 10:00-17:00

od godz. 13.00

Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA z Suwałk

Zespół TROCZANIE (Litwa)

Zespół ZAKĄTEK ROSJI (Rosja)

Kapela EJSZYSZCZANIE (Litwa)

godz. 16.00

SKAZ (Rosja), koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.