Pies pomógł wykryć kontrabandę papierosów o wartości ponad 5,5 mln złotych

Transport 450 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 5,5 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To jeden z dwóch największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku przez podlaskich celników.

Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jasionowo funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 38-letni Polak.

- Po otwarciu naczepy służbowy owczarek belgijski Andi wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych natychmiast zainteresował się kartonami, które znajdowały się w jej wnętrzu. W tym momencie nie było już wątpliwości z jakim towarem celnicy mają do czynienia - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej

W sumie w naczepie tira funkcjonariusze celni znaleźli 450 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 5,5 miliona złotych.

Podlascy celnicy wszczęli przeciwko kierowcy śledztwo. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przemytu na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu na 3 miesiące mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


suwalki-grazyna-matyszczyk-bohaterem-miesiaca

Grażyna Matyszczyk bohaterem miesiąca

Grażyna Matyszczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7, otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale