Pies pomógł wykryć kontrabandę papierosów o wartości ponad 5,5 mln złotych

Transport 450 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 5,5 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To jeden z dwóch największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku przez podlaskich celników.

Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jasionowo funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 38-letni Polak.

- Po otwarciu naczepy służbowy owczarek belgijski Andi wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych natychmiast zainteresował się kartonami, które znajdowały się w jej wnętrzu. W tym momencie nie było już wątpliwości z jakim towarem celnicy mają do czynienia - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej

W sumie w naczepie tira funkcjonariusze celni znaleźli 450 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 5,5 miliona złotych.

Podlascy celnicy wszczęli przeciwko kierowcy śledztwo. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przemytu na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu na 3 miesiące mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale