Pies pomógł wykryć kontrabandę papierosów o wartości ponad 5,5 mln złotych

Transport 450 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 5,5 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To jeden z dwóch największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku przez podlaskich celników.

Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jasionowo funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 38-letni Polak.

- Po otwarciu naczepy służbowy owczarek belgijski Andi wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych natychmiast zainteresował się kartonami, które znajdowały się w jej wnętrzu. W tym momencie nie było już wątpliwości z jakim towarem celnicy mają do czynienia - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej

W sumie w naczepie tira funkcjonariusze celni znaleźli 450 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 5,5 miliona złotych.

Podlascy celnicy wszczęli przeciwko kierowcy śledztwo. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przemytu na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu na 3 miesiące mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale