Pies pomógł wykryć kontrabandę papierosów o wartości ponad 5,5 mln złotych

Transport 450 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 5,5 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To jeden z dwóch największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku przez podlaskich celników.

Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jasionowo funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 38-letni Polak.

- Po otwarciu naczepy służbowy owczarek belgijski Andi wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych natychmiast zainteresował się kartonami, które znajdowały się w jej wnętrzu. W tym momencie nie było już wątpliwości z jakim towarem celnicy mają do czynienia - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej

W sumie w naczepie tira funkcjonariusze celni znaleźli 450 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 5,5 miliona złotych.

Podlascy celnicy wszczęli przeciwko kierowcy śledztwo. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przemytu na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu na 3 miesiące mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


suwalki-renkiewicz-zielinski-konflikt-nadal-trwa-wladzom-miasta-uniemozliwiono-zabrania-glosu

Konflikt nadal trwa. Władzom miasta uniemożliwiono zabranie...

Mimo iż władze naszego miasta były na obchodach Święta Wojska Polskiego uniemożliwiono im zabranie głosu. Mowa o prezydencie Suwałk Czesławie Renkiewiczu oraz przewodniczącym rady miejskiej Zdzisławie Przełomcu. Samorządowcy postanowili więc przekazać podziękowania i...

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale