Suwalscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 45-latka usiłującego wyłudzić kredyt. Mężczyzna na podstawie sfałszowanych dokumentów o zarobkach i zatrudnieniu chciał uzyskać kredyt w wysokości 2 tysiące złotych. Został zatrzymany i przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj suwalscy policjanci uzyskali informację, że w jednym z punktów kredytowych może dojść do wyłudzenia kredytu. Z wiedzy, którą posiadali mundurowi wynikało, że mężczyzna ubiegając się o przyznanie kredytu, złożył sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

- W chwili, gdy wymieniony zgłosił się, aby podpisać umowę kredytową, został zatrzymany - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji. - Okazało się, że w ręce policjantów wpadł 45-latek bez stałego miejsca zameldowania, który chciał wyłudzić 2 tysiące złotych kredytu - dodała Eliza Sawko.

Zaskoczony nieoczekiwanym obrotem sprawy mężczyzna, został wraz z zabezpieczonymi dokumentami przewieziony do suwalskiej komendy. W efekcie dalszych czynności dzisiaj usłyszy zarzut usiłowania oszustwa. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.