60 mandatów w tydzień. Policja podsumowała akcję na krajowej ósemce

Skontrolowano 137 kierowców i wystawiono 60 mandatów – tak zakończyły się działania pod nazwą „Bezpieczna ósemka” prowadzone przez suwalskich policjantów. Akcja ma na celu ograniczyć zdarzenia drogowe spowodowane nadmierną prędkością.

Od 1 do 8 maja policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna ósemka”. Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach, a co za tym idzie ograniczenie liczby wypadków i ich skutków, na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta i powiatu suwalskiego, jakim jest droga nr 8.

- Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów – poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

W ciągu pierwszego tygodnia prowadzonych działań 30 funkcjonariuszy wspomaganych przez radiowozy wyposażone w videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości skontrolowało łącznie 137 kierujących pojazdami, a w 60 przypadkach ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za  popełnione wykroczenia 60  kierowców w tym 23 obcokrajowcom ukaranych zostało mandatami. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale