60 mandatów w tydzień. Policja podsumowała akcję na krajowej ósemce

Skontrolowano 137 kierowców i wystawiono 60 mandatów – tak zakończyły się działania pod nazwą „Bezpieczna ósemka” prowadzone przez suwalskich policjantów. Akcja ma na celu ograniczyć zdarzenia drogowe spowodowane nadmierną prędkością.

Od 1 do 8 maja policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna ósemka”. Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach, a co za tym idzie ograniczenie liczby wypadków i ich skutków, na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta i powiatu suwalskiego, jakim jest droga nr 8.

- Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów – poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

W ciągu pierwszego tygodnia prowadzonych działań 30 funkcjonariuszy wspomaganych przez radiowozy wyposażone w videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości skontrolowało łącznie 137 kierujących pojazdami, a w 60 przypadkach ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za  popełnione wykroczenia 60  kierowców w tym 23 obcokrajowcom ukaranych zostało mandatami. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale