Granat pod blokiem przy Pułaskiego. Mogło dojść do tragedii

granat pułaskiego suwałki

Niewybuch najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony przed blokiem przy ul. Pułaskiego. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Wczoraj rano dyżurny suwalskiej policji otrzymał informację, że przed blokiem przy ulicy Pułaskiego w Suwałkach znaleziono niewybuch.

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że w zaroślach w pobliżu klatki schodowej odnaleziono granat moździerzowy, najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. - poinformowała asp.szt. Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji

- Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów a następnie przekazali znalezisko żołnierzom z Giżycka. Na czas potrzebny do bezpiecznego wywiezienia niewybuchu z miasta policjanci i strażacy ewakuowali osoby mieszkające w pobliżu zagrożonego miejsca – dodała Eliza Sawko

Policja przypomina, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska. 

Wiadomości


poszukiwany-22-latek-zatrzymany-wpadl-bo-zasnal-w-autobusie

Poszukiwany 22-latek zatrzymany. Wpadł, bo zasnął w...

22-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna wpadł, gdyż zasnął w autobusie komunikacji miejskiej. Teraz najbliższe półtora roku spędzi w areszcie.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale