KEYS

Mieli pracować w Polsce, a wybrali się na Litwę

straż graniczna rutka-tartak

Otrzymali wizy, by rozpocząć pracę w Polsce, a wybrali się na Litwę. Siedmiu obywateli Ukrainy zatrzymali strażnicy graniczni z Rutki-Tartak. W postępowaniu administracyjnym cofnięto im wizy oraz nakazano powrót do ojczyzny.

W poniedziałek funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Rutce-Tartak na terenie gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Trafic, którym podróżowało trzech obywateli Ukrainy. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie.

Obywatele Ukrainy pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskiego pracodawcę nie zamierzali podejmować pracy w naszym kraju. Po przyjeździe do Polski nie skontaktowali się z przyszłym pracodawcą, podróżowali dalej na Litwę.

Wobec cudzoziemców w wieku od 24 do 26 lat wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano mężczyzn do powrotu do ojczyzny w terminie 16 dni oraz zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Wiadomości


ponad-90-000-zlotych-dla-ogrodow-dzialkowych

Ponad 90.000 złotych dla ogrodów działkowych

Umowy na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych podpisał z ich przedstawicielami Czesław Renkiewicz. Kwota jaka trafi do sześciu suwalskich ogrodów to ponad 90 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale