Mieli pracować w Polsce, a wybrali się na Litwę

straż graniczna rutka-tartak

Otrzymali wizy, by rozpocząć pracę w Polsce, a wybrali się na Litwę. Siedmiu obywateli Ukrainy zatrzymali strażnicy graniczni z Rutki-Tartak. W postępowaniu administracyjnym cofnięto im wizy oraz nakazano powrót do ojczyzny.

W poniedziałek funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Rutce-Tartak na terenie gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Trafic, którym podróżowało trzech obywateli Ukrainy. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie.

Obywatele Ukrainy pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskiego pracodawcę nie zamierzali podejmować pracy w naszym kraju. Po przyjeździe do Polski nie skontaktowali się z przyszłym pracodawcą, podróżowali dalej na Litwę.

Wobec cudzoziemców w wieku od 24 do 26 lat wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano mężczyzn do powrotu do ojczyzny w terminie 16 dni oraz zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale