Mieli pracować w Polsce, a wybrali się na Litwę

straż graniczna rutka-tartak

Otrzymali wizy, by rozpocząć pracę w Polsce, a wybrali się na Litwę. Siedmiu obywateli Ukrainy zatrzymali strażnicy graniczni z Rutki-Tartak. W postępowaniu administracyjnym cofnięto im wizy oraz nakazano powrót do ojczyzny.

W poniedziałek funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Rutce-Tartak na terenie gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Trafic, którym podróżowało trzech obywateli Ukrainy. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie.

Obywatele Ukrainy pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskiego pracodawcę nie zamierzali podejmować pracy w naszym kraju. Po przyjeździe do Polski nie skontaktowali się z przyszłym pracodawcą, podróżowali dalej na Litwę.

Wobec cudzoziemców w wieku od 24 do 26 lat wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano mężczyzn do powrotu do ojczyzny w terminie 16 dni oraz zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale