Już niedługo na radiowozach suwalskiej policji pojawi się motto formacji. Komendant Główny Policji ogłosił właśnie konkurs na hasło. Swoje propozycje można zgłaszać do 30 czerwca.

Policje z wielu krajów mają już swoje motta. Najpopularniejszym hasłem jest „To protect and serve”, czyli „Aby chronić i służyć”. Jego autorem jest oficer Joseph S. Dorobek, który wysłał je na konkurs ogłoszony w 1955 roku dla Akademii Policyjnej w Los Angeles.

Polska policja swojego hasła jeszcze nie ma, ale już w najbliższym czasie ma to się zmienić. Komendant Główny Policji ogłosił konkurs, na dewizę, która następnie zostanie umieszczona na wszystkich radiowozach.

Propozycje hasła można przesyłać do 30 czerwca na adres e-mail gazeta.listy@policja.gov.pl lub listownie na adres Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji - 02-514 Warszawa, ul. Domaniewska 36/38.

Zwycięzca konkursu otrzyma dyplom - tabliczkę z indywidualną dedykacją Komendanta Głównego Policji oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Policja 997”.