Na radiowozach pojawi się motto. Policja czeka na propozycje

Już niedługo na radiowozach suwalskiej policji pojawi się motto formacji. Komendant Główny Policji ogłosił właśnie konkurs na hasło. Swoje propozycje można zgłaszać do 30 czerwca.

Policje z wielu krajów mają już swoje motta. Najpopularniejszym hasłem jest „To protect and serve”, czyli „Aby chronić i służyć”. Jego autorem jest oficer Joseph S. Dorobek, który wysłał je na konkurs ogłoszony w 1955 roku dla Akademii Policyjnej w Los Angeles.

Polska policja swojego hasła jeszcze nie ma, ale już w najbliższym czasie ma to się zmienić. Komendant Główny Policji ogłosił konkurs, na dewizę, która następnie zostanie umieszczona na wszystkich radiowozach.

Propozycje hasła można przesyłać do 30 czerwca na adres e-mail gazeta.listy@policja.gov.pl lub listownie na adres Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji - 02-514 Warszawa, ul. Domaniewska 36/38.

Zwycięzca konkursu otrzyma dyplom - tabliczkę z indywidualną dedykacją Komendanta Głównego Policji oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Policja 997”. 

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale