Na radiowozach pojawi się motto. Policja czeka na propozycje

Już niedługo na radiowozach suwalskiej policji pojawi się motto formacji. Komendant Główny Policji ogłosił właśnie konkurs na hasło. Swoje propozycje można zgłaszać do 30 czerwca.

Policje z wielu krajów mają już swoje motta. Najpopularniejszym hasłem jest „To protect and serve”, czyli „Aby chronić i służyć”. Jego autorem jest oficer Joseph S. Dorobek, który wysłał je na konkurs ogłoszony w 1955 roku dla Akademii Policyjnej w Los Angeles.

Polska policja swojego hasła jeszcze nie ma, ale już w najbliższym czasie ma to się zmienić. Komendant Główny Policji ogłosił konkurs, na dewizę, która następnie zostanie umieszczona na wszystkich radiowozach.

Propozycje hasła można przesyłać do 30 czerwca na adres e-mail gazeta.listy@policja.gov.pl lub listownie na adres Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji - 02-514 Warszawa, ul. Domaniewska 36/38.

Zwycięzca konkursu otrzyma dyplom - tabliczkę z indywidualną dedykacją Komendanta Głównego Policji oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Policja 997”. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale