Na radiowozach pojawi się motto. Policja czeka na propozycje

Już niedługo na radiowozach suwalskiej policji pojawi się motto formacji. Komendant Główny Policji ogłosił właśnie konkurs na hasło. Swoje propozycje można zgłaszać do 30 czerwca.

Policje z wielu krajów mają już swoje motta. Najpopularniejszym hasłem jest „To protect and serve”, czyli „Aby chronić i służyć”. Jego autorem jest oficer Joseph S. Dorobek, który wysłał je na konkurs ogłoszony w 1955 roku dla Akademii Policyjnej w Los Angeles.

Polska policja swojego hasła jeszcze nie ma, ale już w najbliższym czasie ma to się zmienić. Komendant Główny Policji ogłosił konkurs, na dewizę, która następnie zostanie umieszczona na wszystkich radiowozach.

Propozycje hasła można przesyłać do 30 czerwca na adres e-mail gazeta.listy@policja.gov.pl lub listownie na adres Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji - 02-514 Warszawa, ul. Domaniewska 36/38.

Zwycięzca konkursu otrzyma dyplom - tabliczkę z indywidualną dedykacją Komendanta Głównego Policji oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Policja 997”. 

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale