90 tysięcy nielegalnych papierosów ukrytych w folii izolacyjnej

przemyt papierosów budzisko

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili przemyt 90 tysięcy paczek białoruskich papierosów. Tytoniową kontrabandę celnicy znaleźli w ciężarówce przewożącej z Litwy do Holandii ładunek folii izolacyjnej.

Funkcjonariusze celni z Budziska pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 50-letni Litwin twierdził, że wiezie do Holandii transport folii izolacyjnej i siatki z tworzywa sztucznego. To samo wynikało z przedstawionych celnikom dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

- Podczas szczegółowej kontroli w której uczestniczył wyszkolony do wykrywania papierosów owczarek belgijski Andi okazało się, że wewnątrz rolek z folią izolacyjną ukryta jest tytoniowa kontrabanda. W sumie w 130 rolkach celnicy znaleźli 90 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 1 miliona złotych. - poinformowa mł. asp. Maciej Czarnecki

W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Kierowca tira został przesłuchany. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przewozu kontrabandy na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za przemyt tak dużej liczby papierosów grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

przemytbudzisko2

fot.: Izba Celna Białystok 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale