90 tysięcy nielegalnych papierosów ukrytych w folii izolacyjnej

przemyt papierosów budzisko

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili przemyt 90 tysięcy paczek białoruskich papierosów. Tytoniową kontrabandę celnicy znaleźli w ciężarówce przewożącej z Litwy do Holandii ładunek folii izolacyjnej.

Funkcjonariusze celni z Budziska pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 50-letni Litwin twierdził, że wiezie do Holandii transport folii izolacyjnej i siatki z tworzywa sztucznego. To samo wynikało z przedstawionych celnikom dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

- Podczas szczegółowej kontroli w której uczestniczył wyszkolony do wykrywania papierosów owczarek belgijski Andi okazało się, że wewnątrz rolek z folią izolacyjną ukryta jest tytoniowa kontrabanda. W sumie w 130 rolkach celnicy znaleźli 90 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 1 miliona złotych. - poinformowa mł. asp. Maciej Czarnecki

W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Kierowca tira został przesłuchany. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przewozu kontrabandy na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za przemyt tak dużej liczby papierosów grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

przemytbudzisko2

fot.: Izba Celna Białystok 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale