90 tysięcy nielegalnych papierosów ukrytych w folii izolacyjnej

przemyt papierosów budzisko

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili przemyt 90 tysięcy paczek białoruskich papierosów. Tytoniową kontrabandę celnicy znaleźli w ciężarówce przewożącej z Litwy do Holandii ładunek folii izolacyjnej.

Funkcjonariusze celni z Budziska pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 50-letni Litwin twierdził, że wiezie do Holandii transport folii izolacyjnej i siatki z tworzywa sztucznego. To samo wynikało z przedstawionych celnikom dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

- Podczas szczegółowej kontroli w której uczestniczył wyszkolony do wykrywania papierosów owczarek belgijski Andi okazało się, że wewnątrz rolek z folią izolacyjną ukryta jest tytoniowa kontrabanda. W sumie w 130 rolkach celnicy znaleźli 90 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 1 miliona złotych. - poinformowa mł. asp. Maciej Czarnecki

W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Kierowca tira został przesłuchany. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przewozu kontrabandy na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za przemyt tak dużej liczby papierosów grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

przemytbudzisko2

fot.: Izba Celna Białystok 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale