Zatrzymano 66-letniego kłusownika

Zatrzymano 66-letniego kłusownika

66-latka podejrzanego o kłusownictwo zatrzymali suwalscy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nielegalnie złowione ryby oraz sprzęt. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia.

- Policjanci wspólnie ze Strażnikami Państwowej Straży Rybackiej ustalili, że może dojść do nielegalnego połowu ryb na jeziorze Wigry. Informacje funkcjonariuszy okazały się trafne. W miniony piątek około godziny 10:00 policjanci zatrzymali 66-latka, którego zaskoczyli podczas wyciągania sieci z jeziora. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także sieć typu „Wonton”, łódź wiosłową oraz 5 kilogramów ryb - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznał, a sprawą zajmie się dalej sąd. Teraz 66-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sumie tylko w czerwcu policjanci z Suwałk zatrzymali już czterech mężczyzn w związku z ujawnionym przez funkcjonariuszy nielegalnym połowem ryb w jeziorach Wigry i Dowcień. Policjanci zabezpieczyli również m.in. łódki, sprzęt służący do połowów i łącznie ponad 36 kilogramów ryb. Cała czwórka usłyszała już zarzuty i teraz jej postępowaniem zajmie się sąd.

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale