KEYS

Zatrzymano 66-letniego kłusownika

Zatrzymano 66-letniego kłusownika

66-latka podejrzanego o kłusownictwo zatrzymali suwalscy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nielegalnie złowione ryby oraz sprzęt. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia.

- Policjanci wspólnie ze Strażnikami Państwowej Straży Rybackiej ustalili, że może dojść do nielegalnego połowu ryb na jeziorze Wigry. Informacje funkcjonariuszy okazały się trafne. W miniony piątek około godziny 10:00 policjanci zatrzymali 66-latka, którego zaskoczyli podczas wyciągania sieci z jeziora. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także sieć typu „Wonton”, łódź wiosłową oraz 5 kilogramów ryb - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznał, a sprawą zajmie się dalej sąd. Teraz 66-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sumie tylko w czerwcu policjanci z Suwałk zatrzymali już czterech mężczyzn w związku z ujawnionym przez funkcjonariuszy nielegalnym połowem ryb w jeziorach Wigry i Dowcień. Policjanci zabezpieczyli również m.in. łódki, sprzęt służący do połowów i łącznie ponad 36 kilogramów ryb. Cała czwórka usłyszała już zarzuty i teraz jej postępowaniem zajmie się sąd.

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale