Zatrzymano 66-letniego kłusownika

Zatrzymano 66-letniego kłusownika

66-latka podejrzanego o kłusownictwo zatrzymali suwalscy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nielegalnie złowione ryby oraz sprzęt. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia.

- Policjanci wspólnie ze Strażnikami Państwowej Straży Rybackiej ustalili, że może dojść do nielegalnego połowu ryb na jeziorze Wigry. Informacje funkcjonariuszy okazały się trafne. W miniony piątek około godziny 10:00 policjanci zatrzymali 66-latka, którego zaskoczyli podczas wyciągania sieci z jeziora. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także sieć typu „Wonton”, łódź wiosłową oraz 5 kilogramów ryb - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznał, a sprawą zajmie się dalej sąd. Teraz 66-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sumie tylko w czerwcu policjanci z Suwałk zatrzymali już czterech mężczyzn w związku z ujawnionym przez funkcjonariuszy nielegalnym połowem ryb w jeziorach Wigry i Dowcień. Policjanci zabezpieczyli również m.in. łódki, sprzęt służący do połowów i łącznie ponad 36 kilogramów ryb. Cała czwórka usłyszała już zarzuty i teraz jej postępowaniem zajmie się sąd.

Wiadomości


suwalki-grazyna-matyszczyk-bohaterem-miesiaca

Grażyna Matyszczyk bohaterem miesiąca

Grażyna Matyszczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7, otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale