Zatrzymano 66-letniego kłusownika

Zatrzymano 66-letniego kłusownika

66-latka podejrzanego o kłusownictwo zatrzymali suwalscy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nielegalnie złowione ryby oraz sprzęt. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia.

- Policjanci wspólnie ze Strażnikami Państwowej Straży Rybackiej ustalili, że może dojść do nielegalnego połowu ryb na jeziorze Wigry. Informacje funkcjonariuszy okazały się trafne. W miniony piątek około godziny 10:00 policjanci zatrzymali 66-latka, którego zaskoczyli podczas wyciągania sieci z jeziora. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także sieć typu „Wonton”, łódź wiosłową oraz 5 kilogramów ryb - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznał, a sprawą zajmie się dalej sąd. Teraz 66-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sumie tylko w czerwcu policjanci z Suwałk zatrzymali już czterech mężczyzn w związku z ujawnionym przez funkcjonariuszy nielegalnym połowem ryb w jeziorach Wigry i Dowcień. Policjanci zabezpieczyli również m.in. łódki, sprzęt służący do połowów i łącznie ponad 36 kilogramów ryb. Cała czwórka usłyszała już zarzuty i teraz jej postępowaniem zajmie się sąd.

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale