Trzech obywateli Łotwy, przy których zabezpieczono prawie 200 tysięcy euro zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Suwałk. Mężczyźni to członkowie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się praniem pieniędzy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach prowadzą śledztwo przeciwko członkom międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, którzy działając m.in. w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Estonii i Bułgarii dopuścili się przestępstw „prania pieniędzy” i przestępstw skarbowych. Jak ustalili policjanci wynikiem przestępczej działalności były wypłaty w gotówce z banków na terenie Polski wielomilionowych kwot euro, które następnie wywożone były poza granice naszego kraju - poinformowa kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Na granicy funkcjonariusze CBŚP z Suwałk zatrzymali trzech obywateli Łotwy, przy których zabezpieczono prawie 200 tysięcy euro. Wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy, a wobec jednego dodatkowo zarzuty z kodeksu karno skarbowego.  

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Suwałkach zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.