Uratowali turystów z przewróconej żaglówki. Otrzymali nagrody od wiceministra

uratowali jezioro wigry suwałki

Dwaj policjanci z suwalskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymali nagrody od Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za ofiarność w ratowaniu turystów z przewróconej żaglówki na jeziorze Wigry. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy 40-latek i jego o 5 lat młodszy znajomy bezpiecznie trafili na brzeg.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński uhonorował nagrodami dwóch suwalskich policjantów za ich ofiarność w ratowaniu turystów, którzy w trudnych warunkach atmosferycznych znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia po wywrotce żaglówki na jeziorze Wigry.

Do wywrócenia żaglówki doszło na początku lipca. W tym czasie panowały na wodzie trudne warunki. Policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na tym akwenie, już po kilku minutach od zgłoszenia byli przy przewróconej Omedze, która znajdowała się w rejonie miejscowości Rosochaty Róg.

Mundurowi przy użyciu sprzętu ratownictwa wodnego wyciągnęli dwóch mężczyzn na pokład łodzi służbowej. Turyści byli zmęczeni i wystraszeni. Z ich relacji wynikało, że pierwszy raz pływali po jeziorze Wigry i nie wiedzieli, że panują na nim tak zmienne warunki atmosferyczne. Nagły podmuch wiatru doprowadził do wywrócenia ich żaglówki.

Policjanci bezpiecznie przetransportowali 40-latka i jego o 5 lat młodszego znajomego na brzeg i wspólnie z ratownikami WOPR odholowali wywróconą żaglówkę.

 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale