Uratowali turystów z przewróconej żaglówki. Otrzymali nagrody od wiceministra

uratowali jezioro wigry suwałki

Dwaj policjanci z suwalskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymali nagrody od Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za ofiarność w ratowaniu turystów z przewróconej żaglówki na jeziorze Wigry. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy 40-latek i jego o 5 lat młodszy znajomy bezpiecznie trafili na brzeg.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński uhonorował nagrodami dwóch suwalskich policjantów za ich ofiarność w ratowaniu turystów, którzy w trudnych warunkach atmosferycznych znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia po wywrotce żaglówki na jeziorze Wigry.

Do wywrócenia żaglówki doszło na początku lipca. W tym czasie panowały na wodzie trudne warunki. Policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na tym akwenie, już po kilku minutach od zgłoszenia byli przy przewróconej Omedze, która znajdowała się w rejonie miejscowości Rosochaty Róg.

Mundurowi przy użyciu sprzętu ratownictwa wodnego wyciągnęli dwóch mężczyzn na pokład łodzi służbowej. Turyści byli zmęczeni i wystraszeni. Z ich relacji wynikało, że pierwszy raz pływali po jeziorze Wigry i nie wiedzieli, że panują na nim tak zmienne warunki atmosferyczne. Nagły podmuch wiatru doprowadził do wywrócenia ich żaglówki.

Policjanci bezpiecznie przetransportowali 40-latka i jego o 5 lat młodszego znajomego na brzeg i wspólnie z ratownikami WOPR odholowali wywróconą żaglówkę.

 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale