Akcja „Trzeźwy poranek”. Zatrzymano dwóch kierowców

kontrola trzeźwości suwałki

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowali trzeźwość ponad 860 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich jechało na podwójnym gazie.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci suwalskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Sprawdzono stan trzeźwości 861 kierowców..

- Niestety na drodze znaleźli się też tacy, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu i jechać pod wpływem alkoholu. - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik suwalskiej policji.

Policjanci przerwali dalszą podróż 23-letniemu kierowcy volkswagena. W organizmie miał 1,5 promila. Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 40-latek, który miał 1,4 promila.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”..

Nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale