Akcja „Trzeźwy poranek”. Zatrzymano dwóch kierowców

kontrola trzeźwości suwałki

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowali trzeźwość ponad 860 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich jechało na podwójnym gazie.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci suwalskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Sprawdzono stan trzeźwości 861 kierowców..

- Niestety na drodze znaleźli się też tacy, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu i jechać pod wpływem alkoholu. - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik suwalskiej policji.

Policjanci przerwali dalszą podróż 23-letniemu kierowcy volkswagena. W organizmie miał 1,5 promila. Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 40-latek, który miał 1,4 promila.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”..

Nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale