Akcja „Trzeźwy poranek”. Zatrzymano dwóch kierowców

kontrola trzeźwości suwałki

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowali trzeźwość ponad 860 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich jechało na podwójnym gazie.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci suwalskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Sprawdzono stan trzeźwości 861 kierowców..

- Niestety na drodze znaleźli się też tacy, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu i jechać pod wpływem alkoholu. - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik suwalskiej policji.

Policjanci przerwali dalszą podróż 23-letniemu kierowcy volkswagena. W organizmie miał 1,5 promila. Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 40-latek, który miał 1,4 promila.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”..

Nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale