W ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowali trzeźwość ponad 860 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich jechało na podwójnym gazie.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci suwalskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Sprawdzono stan trzeźwości 861 kierowców..

- Niestety na drodze znaleźli się też tacy, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu i jechać pod wpływem alkoholu. - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik suwalskiej policji.

Policjanci przerwali dalszą podróż 23-letniemu kierowcy volkswagena. W organizmie miał 1,5 promila. Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 40-latek, który miał 1,4 promila.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”..

Nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem.