Trzeźwość ponad 900 kierujących skontrolowali wczoraj suwalscy policjanci. Okazało się, że trzech z nich jechało pod wpływem alkoholu. Akcja skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, a także ma przeciwdziałać społecznemu przyzwoleniu na jazdę "na podwójnym gazie”.

- Wczoraj, od wczesnych godzin porannych, policjanci suwalskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe na terenie całego powiatu, w ramach działań „Trzeźwość”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 900 kierowców. Niestety, mimo wtorku, trzech z nich zdecydowało się wsiąść do samochodu i jechać, będąc pod wpływem alkoholu - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Około godziny 9:00 na terenie gminy Rutka-Tartak policjanci przerwali dalszą podróż 59-letniemu kierowcy golfa, u którego w organizmie stwierdzono niemalże 1,3 promila alkoholu.

Kilka godzin później, około godziny 17:30 w jednej z podsuwalskich miejscowości mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. W tym przypadku alkomat wykazał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni z ujawnionych wczoraj nieodpowiedzialnych kierujących, został zatrzymany do kontroli kilka minut po godzinie 22:00 w Suwałkach, przy ulicy Wojska Polskiego. Badanie stanu trzeźwości 57- latka wykazało 0,6 promila alkoholu.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Naklejona przez kierowcę naklejka ma dać wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców oraz tolerowaniu tego typu zachowań.

Kierowcy zatrzymani za jazdę na „podwójnym gazie” za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem.