Na Wigrach przewróciła się żaglówka. Turystów z wody wyciągnęli policjanci

przewrócona żaglówka wigry

Dwóm turystom z wywróconej żaglówki pomogli wczoraj suwalscy policjanci patrolujący jezioro Wigry. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów nie doszło do tragedii. Zmęczonych i wystraszonych żeglarzy funkcjonariusze przetransportowali na brzeg.

Wczoraj przed godziną 15:00 dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony o wywróconej żaglówce na jeziorze Wigry. W tym czasie panowały trudne warunki na wodzie. Wiał porywisty wiatr. Policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na tym akwenie, po kilkunastu minutach od zgłoszenia byli przy katamaranie, który znajdował się w rejonie miejscowości Rosochaty Róg.

- Funkcjonariusze zauważyli w wodzie dwie osoby, trzymające się burty wywróconej łodzi, którym wysoka fala zalewała głowy. Całe szczęście mieli nałożone kapoki. Mundurowi, przy użyciu sprzętu ratownictwa wodnego, wyciągnęli dwóch mężczyzn na pokład łodzi służbowej. Żeglarze byli zmęczeni i wystraszeni. Z ich relacji wynikało, że nagły i silny podmuch wiatru wywrócił ich łódź - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Policjanci bezpiecznie przetransportowali turystów z Krakowa do brzegu oraz odholowali ich łódź i pomogli w postawieniu jej masztem do góry.

 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale