Policja skontrolowała drogi do szkół

Już w następnym tygodniu uczniowie suwalskich szkół rozpoczną rok szkolny. O to by bezpiecznie dotarli do szkolnych ławek zadbali policjanci oraz pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni, którzy przez ostatnie kilka dni skontrolowali stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich suwalskich placówek edukacyjnych.

- Coroczne kontrole dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół oraz przedszkoli, to jeden z elementów cyklicznej już akcji edukacyjno-profilaktycznej, która ruszy za kilka dni. Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. Aby do nich trafić uczniowie będą musieli pokonać drogę z domu do szkoły i niejednokrotnie skorzystać z dostępnych dla nich przejść dla pieszych - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Drogom przy placówkach oświatowych przyglądali się przez ostatnie dni policjanci z suwalskiej drogówki, którzy wraz z przedstawicielem Zarządu Dróg i Zieleni sprawdzili stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich miejscowych placówek edukacyjnych.

- Choć w większości obyło się bez uwag, to w kilku przypadkach spostrzeżenia pokontrolne zostały uwzględnione w protokole. Podobne działania podejmowane są w całym kraju i co roku poprzedzają wspominaną akcję "Bezpieczna droga do szkoły" - dodała Anna Wałecka-Chamiuk.

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Sport


kobiety-walczyly-o-tytul-suwalki-miss-run-2017-zdjecia

Kobiety walczyły o tytuł „ Suwałki Miss Run 2017”...

Suwałki Miss Run jest to impreza sportowa organizowana z okazji Dnia Kobiet. Oprócz biegu zawodniczki walczyły również o tytuł Miss Fashion Run.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale