Policja skontrolowała drogi do szkół

Już w następnym tygodniu uczniowie suwalskich szkół rozpoczną rok szkolny. O to by bezpiecznie dotarli do szkolnych ławek zadbali policjanci oraz pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni, którzy przez ostatnie kilka dni skontrolowali stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich suwalskich placówek edukacyjnych.

- Coroczne kontrole dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół oraz przedszkoli, to jeden z elementów cyklicznej już akcji edukacyjno-profilaktycznej, która ruszy za kilka dni. Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. Aby do nich trafić uczniowie będą musieli pokonać drogę z domu do szkoły i niejednokrotnie skorzystać z dostępnych dla nich przejść dla pieszych - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Drogom przy placówkach oświatowych przyglądali się przez ostatnie dni policjanci z suwalskiej drogówki, którzy wraz z przedstawicielem Zarządu Dróg i Zieleni sprawdzili stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich miejscowych placówek edukacyjnych.

- Choć w większości obyło się bez uwag, to w kilku przypadkach spostrzeżenia pokontrolne zostały uwzględnione w protokole. Podobne działania podejmowane są w całym kraju i co roku poprzedzają wspominaną akcję "Bezpieczna droga do szkoły" - dodała Anna Wałecka-Chamiuk.

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale