Już w następnym tygodniu uczniowie suwalskich szkół rozpoczną rok szkolny. O to by bezpiecznie dotarli do szkolnych ławek zadbali policjanci oraz pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni, którzy przez ostatnie kilka dni skontrolowali stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich suwalskich placówek edukacyjnych.

- Coroczne kontrole dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół oraz przedszkoli, to jeden z elementów cyklicznej już akcji edukacyjno-profilaktycznej, która ruszy za kilka dni. Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. Aby do nich trafić uczniowie będą musieli pokonać drogę z domu do szkoły i niejednokrotnie skorzystać z dostępnych dla nich przejść dla pieszych - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Drogom przy placówkach oświatowych przyglądali się przez ostatnie dni policjanci z suwalskiej drogówki, którzy wraz z przedstawicielem Zarządu Dróg i Zieleni sprawdzili stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich miejscowych placówek edukacyjnych.

- Choć w większości obyło się bez uwag, to w kilku przypadkach spostrzeżenia pokontrolne zostały uwzględnione w protokole. Podobne działania podejmowane są w całym kraju i co roku poprzedzają wspominaną akcję "Bezpieczna droga do szkoły" - dodała Anna Wałecka-Chamiuk.