Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Funkcjonariusze ujawnili 41 wykroczeń, z czego 20 polegało na niekorzystaniu przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Skontrolowali ponad 70 pojazdów. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

- Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić ich przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko z suwalskiej policji.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 41 wykroczeń, z czego ponad 20 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Za popełnione wykroczenia, w 23 przypadkach, funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi.

- Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości - dodała asp. szt. Eliza Sawko.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami grozi mandatem w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.