Posypały się mandaty za niezapięte pasy

pasy policja suwałki

Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Funkcjonariusze ujawnili 41 wykroczeń, z czego 20 polegało na niekorzystaniu przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Skontrolowali ponad 70 pojazdów. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

- Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić ich przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko z suwalskiej policji.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 41 wykroczeń, z czego ponad 20 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Za popełnione wykroczenia, w 23 przypadkach, funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi.

- Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości - dodała asp. szt. Eliza Sawko.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami grozi mandatem w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale