Posypały się mandaty za niezapięte pasy

pasy policja suwałki

Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Funkcjonariusze ujawnili 41 wykroczeń, z czego 20 polegało na niekorzystaniu przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Skontrolowali ponad 70 pojazdów. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

- Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić ich przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko z suwalskiej policji.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 41 wykroczeń, z czego ponad 20 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Za popełnione wykroczenia, w 23 przypadkach, funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi.

- Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości - dodała asp. szt. Eliza Sawko.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami grozi mandatem w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

Wiadomości


swietowali-25-lecie-powstania-parafii-bozego-ciala-zdjecia

Świętowali 25-lecie parafii Bożego Ciała (zdjęcia)

Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach świętuje w tym roku swoje ćwierćwiecze. Z tej okazji dziś w Ogrodach Klasztornych odbył się festyn, w którym wzięli udział zakonnicy oraz parafianie.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale