Posypały się mandaty za niezapięte pasy

pasy policja suwałki

Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Funkcjonariusze ujawnili 41 wykroczeń, z czego 20 polegało na niekorzystaniu przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Skontrolowali ponad 70 pojazdów. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

- Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić ich przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko z suwalskiej policji.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 41 wykroczeń, z czego ponad 20 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Za popełnione wykroczenia, w 23 przypadkach, funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi.

- Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości - dodała asp. szt. Eliza Sawko.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami grozi mandatem w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Sport


kobiety-walczyly-o-tytul-suwalki-miss-run-2017-zdjecia

Kobiety walczyły o tytuł „ Suwałki Miss Run 2017”...

Suwałki Miss Run jest to impreza sportowa organizowana z okazji Dnia Kobiet. Oprócz biegu zawodniczki walczyły również o tytuł Miss Fashion Run.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale