Czterech Białorusinów zatrzymano z kontrabandą o wartości ponad 113 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z placówki w Rutce-Tartak pełniący służbę w Szypliszkach  przystąpili do kontroli dwóch pojazdów. W trakcie wykonywania czynności służbowych okazało się, że w jednym z aut znajdują się duże ilości wyrobów tytoniowych z białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy. W Mercedesie Sprinter ujawniono ponad 8 i pół tysiąca paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych. Kontrabanda przewożona  była w części bagażowej pojazdu, zapakowana w foliowe worki.

Zatrzymano czterech obywateli Białorusi, dwóch kierowców oraz dwóch pasażerów. Przeciwko cudzoziemcom wszczęto postępowania karno-skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im wysoka grzywna. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale