Czterech Białorusinów zatrzymano z kontrabandą o wartości ponad 113 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z placówki w Rutce-Tartak pełniący służbę w Szypliszkach  przystąpili do kontroli dwóch pojazdów. W trakcie wykonywania czynności służbowych okazało się, że w jednym z aut znajdują się duże ilości wyrobów tytoniowych z białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy. W Mercedesie Sprinter ujawniono ponad 8 i pół tysiąca paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych. Kontrabanda przewożona  była w części bagażowej pojazdu, zapakowana w foliowe worki.

Zatrzymano czterech obywateli Białorusi, dwóch kierowców oraz dwóch pasażerów. Przeciwko cudzoziemcom wszczęto postępowania karno-skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im wysoka grzywna. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale