Czterech Białorusinów zatrzymano z kontrabandą o wartości ponad 113 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z placówki w Rutce-Tartak pełniący służbę w Szypliszkach  przystąpili do kontroli dwóch pojazdów. W trakcie wykonywania czynności służbowych okazało się, że w jednym z aut znajdują się duże ilości wyrobów tytoniowych z białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy. W Mercedesie Sprinter ujawniono ponad 8 i pół tysiąca paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych. Kontrabanda przewożona  była w części bagażowej pojazdu, zapakowana w foliowe worki.

Zatrzymano czterech obywateli Białorusi, dwóch kierowców oraz dwóch pasażerów. Przeciwko cudzoziemcom wszczęto postępowania karno-skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im wysoka grzywna. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale