Czterech Białorusinów zatrzymano z kontrabandą o wartości ponad 113 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z placówki w Rutce-Tartak pełniący służbę w Szypliszkach  przystąpili do kontroli dwóch pojazdów. W trakcie wykonywania czynności służbowych okazało się, że w jednym z aut znajdują się duże ilości wyrobów tytoniowych z białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy. W Mercedesie Sprinter ujawniono ponad 8 i pół tysiąca paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 113 tysięcy złotych. Kontrabanda przewożona  była w części bagażowej pojazdu, zapakowana w foliowe worki.

Zatrzymano czterech obywateli Białorusi, dwóch kierowców oraz dwóch pasażerów. Przeciwko cudzoziemcom wszczęto postępowania karno-skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im wysoka grzywna. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale