Celnicy ostrzegają przed podrabianym alkoholem. Są już pierwsze zatrucia, a nawet zgon

nielegalny alkohol suwałki

Podlaska służba celna przestrzega przed spożywaniem alkoholu z niewiadomego źródła. W ostatnich dniach w wyniku spożycia nielegalnego alkoholu odnotowano zatrucia, a nawet zgon.

- W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wyrobów alkoholowych, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Dotychczasowe ustalenia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych od oleju spożywczego i w butelkach szklanych po wódkach różnych polskich i zagranicznych marek. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

- O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej - dodał Czarnecki.

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale