Celnicy ostrzegają przed podrabianym alkoholem. Są już pierwsze zatrucia, a nawet zgon

nielegalny alkohol suwałki

Podlaska służba celna przestrzega przed spożywaniem alkoholu z niewiadomego źródła. W ostatnich dniach w wyniku spożycia nielegalnego alkoholu odnotowano zatrucia, a nawet zgon.

- W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wyrobów alkoholowych, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Dotychczasowe ustalenia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych od oleju spożywczego i w butelkach szklanych po wódkach różnych polskich i zagranicznych marek. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

- O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej - dodał Czarnecki.

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale