Podlaska służba celna przestrzega przed spożywaniem alkoholu z niewiadomego źródła. W ostatnich dniach w wyniku spożycia nielegalnego alkoholu odnotowano zatrucia, a nawet zgon.

- W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wyrobów alkoholowych, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Dotychczasowe ustalenia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych od oleju spożywczego i w butelkach szklanych po wódkach różnych polskich i zagranicznych marek. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

- O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej - dodał Czarnecki.