Celnicy ostrzegają przed podrabianym alkoholem. Są już pierwsze zatrucia, a nawet zgon

nielegalny alkohol suwałki

Podlaska służba celna przestrzega przed spożywaniem alkoholu z niewiadomego źródła. W ostatnich dniach w wyniku spożycia nielegalnego alkoholu odnotowano zatrucia, a nawet zgon.

- W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wyrobów alkoholowych, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Dotychczasowe ustalenia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych od oleju spożywczego i w butelkach szklanych po wódkach różnych polskich i zagranicznych marek. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

- O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej - dodał Czarnecki.

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale