Celnicy ostrzegają przed podrabianym alkoholem. Są już pierwsze zatrucia, a nawet zgon

nielegalny alkohol suwałki

Podlaska służba celna przestrzega przed spożywaniem alkoholu z niewiadomego źródła. W ostatnich dniach w wyniku spożycia nielegalnego alkoholu odnotowano zatrucia, a nawet zgon.

- W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wyrobów alkoholowych, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe - poinformował mł. asp. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Dotychczasowe ustalenia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych od oleju spożywczego i w butelkach szklanych po wódkach różnych polskich i zagranicznych marek. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

- O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej - dodał Czarnecki.

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale