Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali trzech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju. Za zorganizowanie cudzoziemcom przekroczenia granicy wbrew przepisom zatrzymano również obywatela Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie gminy Szypliszki przystąpili do kontroli Chryslera Grand Voyagera na polskich tablicach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Polski, w aucie znajdowały się trzy osoby o azjatyckich rysach twarzy. Cudzoziemcy przy sobie mieli jedynie litewskie zaświadczenia rejestracji cudzoziemca, nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu nielegalnie przebywający w naszym kraju. W związku z przekroczeniem polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Wietnamu zostali zatrzymani.

29-letni obywatel Polski prawdopodobnie usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce-Tartak. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.