KEYS

Zatrzymano trzech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali trzech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju. Za zorganizowanie cudzoziemcom przekroczenia granicy wbrew przepisom zatrzymano również obywatela Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie gminy Szypliszki przystąpili do kontroli Chryslera Grand Voyagera na polskich tablicach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Polski, w aucie znajdowały się trzy osoby o azjatyckich rysach twarzy. Cudzoziemcy przy sobie mieli jedynie litewskie zaświadczenia rejestracji cudzoziemca, nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu nielegalnie przebywający w naszym kraju. W związku z przekroczeniem polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Wietnamu zostali zatrzymani.

29-letni obywatel Polski prawdopodobnie usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce-Tartak. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

 

Wiadomości


ponad-90-000-zlotych-dla-ogrodow-dzialkowych

Ponad 90.000 złotych dla ogrodów działkowych

Umowy na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych podpisał z ich przedstawicielami Czesław Renkiewicz. Kwota jaka trafi do sześciu suwalskich ogrodów to ponad 90 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale