Suwalski policjant wśród najlepszych dzielnicowych w Polsce (zdjęcia)

dzielnicowy suwałki

Dużym sukcesem może pochwalić się jeden z dzielnicowych z suwalskiej policji. Młodszy aspirant Michał Osipowicz w drużynie z młodszą aspirant Anielą Kurzyną pracującą w białostockiej komendzie zajęli bowiem trzecie miejsce podczas Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”.

Tegoroczne zawody odbyły się w Katowicach. W trzydniowych zmaganiach o „Dzielnicowego Roku” oraz o Puchar dla najlepszej drużyny wzięło udział 34 policjantów z całego kraju. Zostali oni wyłonieni w etapach powiatowych i wojewódzkich.

Dzielnicowi zmagali się w pięciu konkurencjach. Policjanci musieli przeprowadzić symulację podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową i przyjęcia interesanta. Dodatkowo sprawdzana była znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętność celnego strzelania. Na koniec dzielnicowi rozwiązywali ogólny test wiedzy.

W zawodach uczestniczył mł asp. Michał Osipowicz z suwalskiej komendy policji, który wraz z mł. asp. Anielą Kurzyną z Białegostoku wywalczyli drużynowo trzecie miejsce. Lepsi okazali się tylko policjanci z Krakowa i Gorzowa Wielkopolskiego.

Najlepsi dzielnicowi wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. 

 

policja

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale