Suwalski policjant wśród najlepszych dzielnicowych w Polsce (zdjęcia)

dzielnicowy suwałki

Dużym sukcesem może pochwalić się jeden z dzielnicowych z suwalskiej policji. Młodszy aspirant Michał Osipowicz w drużynie z młodszą aspirant Anielą Kurzyną pracującą w białostockiej komendzie zajęli bowiem trzecie miejsce podczas Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”.

Tegoroczne zawody odbyły się w Katowicach. W trzydniowych zmaganiach o „Dzielnicowego Roku” oraz o Puchar dla najlepszej drużyny wzięło udział 34 policjantów z całego kraju. Zostali oni wyłonieni w etapach powiatowych i wojewódzkich.

Dzielnicowi zmagali się w pięciu konkurencjach. Policjanci musieli przeprowadzić symulację podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową i przyjęcia interesanta. Dodatkowo sprawdzana była znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętność celnego strzelania. Na koniec dzielnicowi rozwiązywali ogólny test wiedzy.

W zawodach uczestniczył mł asp. Michał Osipowicz z suwalskiej komendy policji, który wraz z mł. asp. Anielą Kurzyną z Białegostoku wywalczyli drużynowo trzecie miejsce. Lepsi okazali się tylko policjanci z Krakowa i Gorzowa Wielkopolskiego.

Najlepsi dzielnicowi wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. 

 

policja

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale