Dużym sukcesem może pochwalić się jeden z dzielnicowych z suwalskiej policji. Młodszy aspirant Michał Osipowicz w drużynie z młodszą aspirant Anielą Kurzyną pracującą w białostockiej komendzie zajęli bowiem trzecie miejsce podczas Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”.

Tegoroczne zawody odbyły się w Katowicach. W trzydniowych zmaganiach o „Dzielnicowego Roku” oraz o Puchar dla najlepszej drużyny wzięło udział 34 policjantów z całego kraju. Zostali oni wyłonieni w etapach powiatowych i wojewódzkich.

Dzielnicowi zmagali się w pięciu konkurencjach. Policjanci musieli przeprowadzić symulację podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową i przyjęcia interesanta. Dodatkowo sprawdzana była znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętność celnego strzelania. Na koniec dzielnicowi rozwiązywali ogólny test wiedzy.

W zawodach uczestniczył mł asp. Michał Osipowicz z suwalskiej komendy policji, który wraz z mł. asp. Anielą Kurzyną z Białegostoku wywalczyli drużynowo trzecie miejsce. Lepsi okazali się tylko policjanci z Krakowa i Gorzowa Wielkopolskiego.

Najlepsi dzielnicowi wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. 

 

policja