Napadli na 70-latka w jego mieszkaniu. Pobili i ukradli 950 złotych

Dwóch mężczyzn podejrzewanych o napad na 70-latka zatrzymali suwalscy policjanci. Na wniosek mundurowych i prokuratora sąd już tymczasowo aresztował 34 i 44-latka. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

W miniony poniedziałek po godzinie 14:00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał informację o napadzie, do którego doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

- Z ustaleń mundurowych wynika, że ktoś zapukał do drzwi mieszkania 70-latka. Gospodarz otworzył drzwi, bo stał przed nimi jego znajomy z inną osobą. Wtedy mężczyźni zażądali od niego pieniędzy, a kiedy ten powiedział, że ich nie ma, został uderzony kilka razy w twarz. To spowodowało, że przerażony senior wydał napastnikom 950 złotych, po czym mężczyźni uciekli - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Informacja o całym zdarzeniu od razu trafiła do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie miasta. Funkcjonariusze szybko rozpoczęli sprawdzanie tamtego rejonu. Dzięki podanemu rysopisowi policjanci już po kilku minutach zauważyli mężczyzn, których wygląd odpowiadał przekazanemu przez pokrzywdzonego opisowi. 34 i 44-latek zostali zatrzymani. Ponadto, mundurowi znaleźli przy nich znaczną część skradzionych pieniędzy.

Wczoraj podejrzewani o ten rozbój mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale