Oleccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do nowobudowanego domu na terenie gminy Kowale Oleckie. 38-latek zabrał z budynku elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. Mieszkaniec Suwałk usłyszał zarzut, a policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

W połowie października oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do nowobudowanego domu na terenie gminy Kowale Oleckie. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca po wywarzeniu okna piwnicznego wszedł do budynku skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi. Pokrzywdzony wartość start wycenił na ponad 7 tysięcy złotych – poinformowała mł. asp. Justyna Sznel, rzecnik oleckiej policji.

Prowadzone w tej sprawie czynności szybko pozwoliły oleckim kryminalnym zatrzymać potencjalnego sprawcę. 8 listopada do policyjnego aresztu trafił mieszkaniec Suwałk. 38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i nie przyznał się do winy. Jednak podczas prowadzonych czynności wskazał policjantom miejsce przechowywania części skradzionych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.