Pijany Albańczyk szalał w centrum miasta

pijany albańczyk suwałki

23-latka podejrzewanego o uszkodzenie dwóch samochodów oraz drzwi wejściowych do jednego z lokali w centrum miasta zatrzymali suwalscy policjanci. Wczoraj obywatel Albanii usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

W minioną niedzielę nad ranem dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony o mężczyźnie awanturującym się w jednym z lokali w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam, w rozmowie ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że awanturnik będąc pod wpływem alkoholu, zaczął niestosownie i agresywnie zachowywać się w lokalu, w związku z czym został z niego wyproszony. Bardzo mu się to nie spodobało i zaczął kopać w drzwi do pub-u i przewrócił betonowy kosz na śmieci.

Potem mężczyzna podbiegł do zaparkowanego nieopodal mitsubishi i uszkodził w nim lusterko oraz przednią szybę, a następnie uciekł. Po kilkunastu minutach jednak wrócił i zaczął rzucać butelkami w drzwi do lokalu, w wyniku czego rozbił znajdującą się w nich szybę. Tym razem także próbował uciec, ale po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez ochronę. Agresorem okazał się 23-letni obywatel Albanii. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,6 promila alkoholu.

Ponadto tego samego dnia inny policyjny patrol, w trakcie kontroli miejsc zagrożonych w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zauważył w pobliżu wspomnianego wyżej lokalu toyotę, w której była wybita przednia szyba. Okazało się, że tego zniszczenia także dokonał zatrzymany mężczyzna.

Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali w sumie na ponad 5 tysięcy złotych. 23-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd. 

 

Wiadomości


ponad-90-000-zlotych-dla-ogrodow-dzialkowych

Ponad 90.000 złotych dla ogrodów działkowych

Umowy na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych podpisał z ich przedstawicielami Czesław Renkiewicz. Kwota jaka trafi do sześciu suwalskich ogrodów to ponad 90 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale