Studenci pomogą zagrożonym wychłodzeniem. Dziś ruszyły wspólne patrole (zdjęcia)

studenckie punkty interwencyjne

Już po raz ósmy ruszają w naszym mieście Studenckie Punkty Interwencyjne. Studenci ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa udzielą pomocy bezdomnym, starszym i zagrożonym wychłodzeniem.

Dzisiaj w sali konferencyjnej suwalskiej komendy, odbyło spotkanie, na którym podpisano porozumienia pomiędzy policją a partnerami działań. Od grudnia do marca studenci w asyście policjantów i strażników miejskich będą wizytowali miejsca przebywania osób zagrożonych wyziębieniem m.in. bezdomnych, starszych, nieporadnych życiowo.

Celem podejmowanych działań jest wspieranie osób bezdomnych w trudnym dla nich okresie oraz motywowanie do korzystania z proponowanych form pomocy m.in. z noclegowni i ciepłych posiłków. Studenci pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego będą udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom wymagającym tego rodzaju wsparcia.

Wspólne patrole będą informować potrzebujących o zasadach i formach korzystania z usług placówek pomocowych na terenie miasta. Będą również prowadzone spotkania warsztatowe z osobami bezdomnymi lub zagrożonymi bezdomnością przebywającymi w Areszcie Śledczym, Oddziale Uzależnień oraz Noclegowni.

Suwalscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców Suwałk i powiatu suwalskiego. - Nie bądźmy obojętni. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować czyjeś życie – informują suwalscy policjanci.

W działania na rzecz przeciwdziałaniu bezdomności i żebractwu zaangażowały się następujące instytucje: KMP w Suwałkach, Straż Miejska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”, Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach.

P1310986

P1310977

P1310988

P1310989

P1310991

P1310992

P1310995

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Sport


kobiety-walczyly-o-tytul-suwalki-miss-run-2017-zdjecia

Kobiety walczyły o tytuł „ Suwałki Miss Run 2017”...

Suwałki Miss Run jest to impreza sportowa organizowana z okazji Dnia Kobiet. Oprócz biegu zawodniczki walczyły również o tytuł Miss Fashion Run.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale