51-latek w krótkich spodenkach i podkoszulku chodził ulicami Suwałk

Suwalscy policjanci pomagają osobom narażonym na wychłodzenie organizmu. Dzięki informacjom przekazywanym przez nieobojętnych mieszkańców uratowali wczoraj kobietę i mężczyznę, którym znaleźli bezpieczne schronienie.

Wczoraj dzielnicowi wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa PWSZ w Suwałkach sprawdzali śmietniki, pustostany oraz miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i nadużywających alkoholu, pod kątem ujawnienia osób potrzebujących pomocy narażonych na zamarznięcie.

W pobliżu jednego ze sprawdzanych pustostanów patrol napotkał mężczyznę i kobietę. Policjanci i studenci przekazali parze informacje, gdzie można szukać doraźnej pomocy, aby przetrwać zimę.

- Zaledwie kilka godzin później dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jednym z murków w centrum miasta siedzi jakaś nietrzeźwa kobieta. Badanie stanu trzeźwości 39 latki wykazało w jej organizmie prawie 3,6 promila alkoholu - poinformowała asp.szt. Eliza Sawko, rzecznik suwalskiej policji.

Tego samego popołudnia kolejna osoba powiadomiła dyżurnego, że na ulicy Jana Pawła II idzie jakiś mężczyzna w krótkich spodenkach i podkoszulku.

- Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, ale tam nie napotkali opisywanej osoby. Całe szczęście na pobliskiej ulicy zauważyli mężczyznę, odpowiadającego podanemu rysopisowi - dodała Eliza Sawko.

Mimo iż, temperatura spadła do zera, 51-latek szedł tylko w skarpetach, krótkich spodenkach i podkoszulku. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę wczorajszy dzień mógłby się skończyć dla mężczyzny tragiczne. Decyzją załogi karetki pogotowia mieszkaniec Suwałk trafił do szpitala.

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale