Zarzuty dla kibiców i zabezpieczone race. Policja podsumowała mecz

zarzuty kibice mecz suwałki

Zatrzymanych trzech kibiców GKS Jastrzębie i zabezpieczone materiały pirotechniczne - to policyjne podsumowanie środowego meczu, który odbył się na stadionie miejskim w Suwałkach.

W minioną środę na stadionie miejskim przy ulicy Zarzecze w Suwałkach rozegrany został ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski. Tym razem Wigry Suwałki podejmowały u siebie drużynę GKS Jastrzębie. Na trybunach suwalskiego stadionu zasiadło ponad 1200 kibiców, z czego blisko 140 fanów drużyny gości.

- Duża grupa kibiców wymagała od policji specjalnego przygotowania do zabezpieczenia tego sportowego widowiska. Suwalskich policjantów w tym przedsięwzięciu wsparli funkcjonariusze z Białegostoku. Również od organizatora - jako odpowiedzialnego za bezpieczeństwo imprezy mecz wymagał odpowiedniego przygotowania służby porządkowej i zabezpieczenia stadionu - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Tuż po rozpoczęciu meczu dowódca akcji policyjnej został poinformowany przez służby porządkowe, że dwóch kibiców drużyny gości chciało wnieść na teren imprezy wyroby pirotechniczne. Mężczyźni byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało u 35-latka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a u 21-latka ponad 1,7 promila.

- W trakcie trwania meczu, w sektorze gości - kibice drużyny GKS Jastrzębie odpalili wyroby pirotechniczne, co z punktu widzenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych jest przestępstwem. Dzięki monitoringowi funkcjonującemu na stadionie, po zakończeniu mecz, jedna z tych osób także została zatrzymana - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko.

Niestety również kibice Wigier Suwałki w drugiej połowie meczu odpalili w swoim sektorze wyroby pirotechniczne.

- W miniony piątek trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty, do których się przyznali. W trybie przyspieszonym zostali oni doprowadzeni do sądu, który skazał wszystkich na kary grzywny oraz trzyletnie zakazy wstępu na wszelkie imprezy masowe. Kolejne osoby, które podczas środowego meczu nie zastosowały się do przepisów uregulowanych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych za zachowanie niezgodne z prawem także odpowiedzą przed sądem - dodała asp. szt. Eliza Sawko 

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale