KEYS

Pijani wsiedli za kierownicę. Rekordzista miał 2,3 promila

nietrzeźwi kierowcy suwałki

Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci podczas minionego weekendu na drogach powiatu suwalskiego. Niechlubny rekordzista, 61-letni mieszkaniec gminy Suwałki, zdecydował się wsiąść za kierownicę mając prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W piątek rano, na terenie gminy Suwałki, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego fiatem punto. Okazało się, że 61-latek zdecydował się kierować mając prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia przed godziną 13:00 na terenie gminy Szypliszki policjanci z drogówki przerwali dalszą podróż kierującemu scanią ob. Białorusi. Badanie stanu trzeźwości zawodowego kierowcy wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Kilka godzin później, kwadrans przed godziną 23:00 w Suwałkach przy ulicy Daszyńskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 30-latek, siedzący za kierownicą auta nie posiada i nigdy nie posiadał prawa jazdy, a badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Z kolei w niedzielę po godzinie 21:00, jeden z patroli policyjnych zauważył fiata seicento, poruszającego się z dużą prędkością ulicą Gałaja. Postanowili sprawdzić kierującego i ruszyli za oddalającym się autem. Zatrzymali auto do kontroli na ulicy Zarzecze. Okazało się, że 29-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący, za jazdę pod wpływem alkoholu, odpowiedzą przed sądem. Ustawodawca przewiduje za ten czyn do 2 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale