Pijani wsiedli za kierownicę. Rekordzista miał 2,3 promila

nietrzeźwi kierowcy suwałki

Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci podczas minionego weekendu na drogach powiatu suwalskiego. Niechlubny rekordzista, 61-letni mieszkaniec gminy Suwałki, zdecydował się wsiąść za kierownicę mając prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W piątek rano, na terenie gminy Suwałki, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego fiatem punto. Okazało się, że 61-latek zdecydował się kierować mając prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia przed godziną 13:00 na terenie gminy Szypliszki policjanci z drogówki przerwali dalszą podróż kierującemu scanią ob. Białorusi. Badanie stanu trzeźwości zawodowego kierowcy wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Kilka godzin później, kwadrans przed godziną 23:00 w Suwałkach przy ulicy Daszyńskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 30-latek, siedzący za kierownicą auta nie posiada i nigdy nie posiadał prawa jazdy, a badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Z kolei w niedzielę po godzinie 21:00, jeden z patroli policyjnych zauważył fiata seicento, poruszającego się z dużą prędkością ulicą Gałaja. Postanowili sprawdzić kierującego i ruszyli za oddalającym się autem. Zatrzymali auto do kontroli na ulicy Zarzecze. Okazało się, że 29-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący, za jazdę pod wpływem alkoholu, odpowiedzą przed sądem. Ustawodawca przewiduje za ten czyn do 2 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


suwalki-grazyna-matyszczyk-bohaterem-miesiaca

Grażyna Matyszczyk bohaterem miesiąca

Grażyna Matyszczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7, otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale