Nilegalnie przekraczali granice. Obywatele Kuby zatrzymani w Suwałkach

obywatele kuby suwałki

Czterech obywateli Kuby, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa, zatrzymali w Suwałkach funkcjonariusze straży granicznej. Mężczyzna, dwie kobiety oraz czteroletnie dziecko zostali przekazani stronie litewskiej.

Wczoraj w ramach kontroli legalności pobytu patrol straży granicznej w Suwałkach wylegitymował cztery osoby. W trakcie czynności okazało się, że są to obywatele Kuby, którzy nie posiadają żadnych dokumentów paszportowych i pobytowych uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

Dwie kobiety i czteroletnie dziecko posiadali jedynie kserokopie kubańskich paszportów, a mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Kuby. W związku z powyższym cudzoziemcy zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy.

Po wykonaniu niezbędnych czynności przez funkcjonariuszy straży granicznej obywatele Kuby dziś zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji, jako że przyjechali do Polski właśnie z Litwy.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 113 osób za grupowe nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa.

 

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale