Czterech obywateli Kuby, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa, zatrzymali w Suwałkach funkcjonariusze straży granicznej. Mężczyzna, dwie kobiety oraz czteroletnie dziecko zostali przekazani stronie litewskiej.

Wczoraj w ramach kontroli legalności pobytu patrol straży granicznej w Suwałkach wylegitymował cztery osoby. W trakcie czynności okazało się, że są to obywatele Kuby, którzy nie posiadają żadnych dokumentów paszportowych i pobytowych uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

Dwie kobiety i czteroletnie dziecko posiadali jedynie kserokopie kubańskich paszportów, a mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Kuby. W związku z powyższym cudzoziemcy zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy.

Po wykonaniu niezbędnych czynności przez funkcjonariuszy straży granicznej obywatele Kuby dziś zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji, jako że przyjechali do Polski właśnie z Litwy.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 113 osób za grupowe nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa.