Pijani wsiedli za kierownicę. 32-latka i 48-latek zatrzymani przez policję

pijani suwałki policja

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali suwalscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwość”. Kierująca fiatem siena 32-latka miała 1,6 promila alkoholu. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się również 48-latek, który kierował ciężarowym volvo mając 1,2 promila. Podczas działań mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 200 kierujących.

We wtorek przed godziną 20:00 przy ulicy Emilii Plater policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą fiatem siena. Okazało się, że siedząca za kierownicą 32- latka zdecydowała się na jazdę mając ponad 1,6 alkoholu w organizmie.

Brakiem wyobraźni wykazał się również 48-latek kierujący ciężarowym volvo, który wczoraj po godzinie 2:00 został zatrzymany przez policjantów na drodze krajowej nr 8 w Budzisku. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Ponadto policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię. Niestety nie obyło się bez mandatów i pouczeń dla obu stron.

Funkcjonariusze ujawnili ogółem 55 wykroczeń, z których 25 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale