Pijani wsiedli za kierownicę. 32-latka i 48-latek zatrzymani przez policję

pijani suwałki policja

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali suwalscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwość”. Kierująca fiatem siena 32-latka miała 1,6 promila alkoholu. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się również 48-latek, który kierował ciężarowym volvo mając 1,2 promila. Podczas działań mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 200 kierujących.

We wtorek przed godziną 20:00 przy ulicy Emilii Plater policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą fiatem siena. Okazało się, że siedząca za kierownicą 32- latka zdecydowała się na jazdę mając ponad 1,6 alkoholu w organizmie.

Brakiem wyobraźni wykazał się również 48-latek kierujący ciężarowym volvo, który wczoraj po godzinie 2:00 został zatrzymany przez policjantów na drodze krajowej nr 8 w Budzisku. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Ponadto policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię. Niestety nie obyło się bez mandatów i pouczeń dla obu stron.

Funkcjonariusze ujawnili ogółem 55 wykroczeń, z których 25 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale