Łamał przepisy i uciekał przed policją. 33-letni rowerzysta odpowie przed sądem

rowerzysta pościg suwałki

Rowerzystę, który popełniał szereg wykroczeń, po krótkim pościgu zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna przejeżdżał przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle, a na koniec uciekał przed policjantami.

- W miniony piątek przed godziną 16:00 uwagę policjantów patrolujących miasto zwrócił rowerzysta, przejeżdżający przez przejście dla pieszych przy ulicy Utrata. Nie dość, że cyklista naruszył przepisy, zabraniające przejeżdżania przez przejście dla pieszych, to zrobił to, kiedy sygnalizator wskazywał barwę czerwoną - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko.

Jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że jadące ulicą samochody musiały gwałtownie hamować, aby go nie potrącić. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za mężczyzną oddalającym się chodnikiem przy ulicy Waryńskiego, na którym nie ma ścieżki rowerowej.

Kiedy zbliżyli się do rowerzysty polecili mu, aby się zatrzymał. Ten zlekceważył polecenie, przejechał przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i zaczął oddalać się, wjeżdżając w osiedle.

- Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że to 33-letni mieszkaniec Suwałk. Teraz za popełnione wykroczenia nieodpowiedzialny cyklista odpowie przed sądem - dodała asp. szt. Eliza Sawko. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale