Telefon od postronnej osoby uratował 20-latka przed zamarznięciem

leżał na ławce suwałki

Tragicznie mogła zakończyć się niedzielna noc dla 20-letniego suwalczanina. Mężczyzna mimo bardzo niskiej temperatury leżał na ławce przy bloku. Na szczęście zauważył go jeden z mieszkańców i powiadomił policję.

- Zbliżał się wieczór, a temperatura była niebezpiecznie niska. Zgłaszający nie pozostał obojętny i nie tylko zadzwonił na policję, ale też czekał przy leżącym na mundurowych - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Policjanci każdego dnia podejmują interwencje wobec osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu. Mundurowi codziennie sprawdzają pustostany i miejsca na terenie miasta pod kątem przebywających tam osób bezdomnych. Nie brakuje też zgłoszeń od mieszkańców

- Suwalscy policjanci nadal apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - dodała asp. szt. Eliza Sawko. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale