Telefon od postronnej osoby uratował 20-latka przed zamarznięciem

leżał na ławce suwałki

Tragicznie mogła zakończyć się niedzielna noc dla 20-letniego suwalczanina. Mężczyzna mimo bardzo niskiej temperatury leżał na ławce przy bloku. Na szczęście zauważył go jeden z mieszkańców i powiadomił policję.

- Zbliżał się wieczór, a temperatura była niebezpiecznie niska. Zgłaszający nie pozostał obojętny i nie tylko zadzwonił na policję, ale też czekał przy leżącym na mundurowych - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Policjanci każdego dnia podejmują interwencje wobec osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu. Mundurowi codziennie sprawdzają pustostany i miejsca na terenie miasta pod kątem przebywających tam osób bezdomnych. Nie brakuje też zgłoszeń od mieszkańców

- Suwalscy policjanci nadal apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - dodała asp. szt. Eliza Sawko. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale