Znów posypały się mandaty za niezapięte pasy

niezapięte pasy suwałki policja

Suwalscy policjanci sprawdzili egzekwowanie przez kierowców nakazu używania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze skontrolowanych 88 pojazdów. Ilu kierowców nie miało zapiętych pasów?

W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili, na terenie powiatu suwalskiego, działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

W czasie akcji policjanci skontrolowali 88 pojazdów. Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić ich przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

- W trakcie działań mundurowi ujawnili 60 wykroczeń, z czego ponad 30 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Za popełnione wykroczenia w 68 przypadkach funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi. Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji. 

- Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych - dodała asp. szt. Eliza Sawko.

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale