Suwalscy policjanci sprawdzili egzekwowanie przez kierowców nakazu używania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze skontrolowanych 88 pojazdów. Ilu kierowców nie miało zapiętych pasów?

W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili, na terenie powiatu suwalskiego, działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci.

W czasie akcji policjanci skontrolowali 88 pojazdów. Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić ich przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

- W trakcie działań mundurowi ujawnili 60 wykroczeń, z czego ponad 30 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Za popełnione wykroczenia w 68 przypadkach funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi. Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji. 

- Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych - dodała asp. szt. Eliza Sawko.