1500 nielegalnych paczek papierosów w mieszkaniu 52-latki

Blisko 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Nielegalny towar znajdował się w jednym z mieszkań na terenie miasta. 

- Policjanci ustalili, że w mieszkaniu 52-letniej suwalczanki mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Mundurowi nie pomylili się. Kiedy w sobotę rano wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego, wkroczyli do mieszkania kobiety ujawnili tam i zabezpieczyli blisko 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków straciłby ponad 31 tysięcy złotych.

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy 52-latka odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  

Wiadomości


w-niedziele-dzien-bez-samochodu-do-wygrania-beda-3-rowery

W niedzielę "Dzień Bez Samochodu". Do wygrania...

Już w najbliższą niedzielę (24 września) odbędą się obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu. W Suwałkach na uczestników zorganizowanego przejazdu rowerowego i minifestynu czekają liczne atrakcje, a także cenne nagrody. Warto więc w tym dniu pozostawić...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale