Narciarski patrol pomógł 7-latce

7-latka zgubiła się szelment

Wystraszonej i zapłakanej 7-latce pomogli suwalscy policjanci. Dziewczynka zgubiła się na stoku narciarskim w Szelmencie.

Policjanci patrolujący stoki narciarskie na Suwalszczyźnie czuwają nad bezpieczeństwem miłośników sportów zimowych. Tym razem funkcjonariusze pomogli wystraszonej i zapłakanej 7-latce w odnalezieniu jej opiekunów.

W miniony weekend suwalscy policjanci pełnili służbę na lokalnych stokach narciarskich, gdzie czuwali nad bezpieczeństwem miłośników sportów zimowych. W niedzielę około godziny 17:00 u podnóża trasy czerwonej na terenie WOSiR Szelment, patrol narciarski zauważył zapłakaną i przestraszoną dziewczynkę. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą.

- W trakcie rozmowy z 7-latką mundurowi ustalili, że przyjechała na stok ze swoim ojcem i starszą koleżanką, którzy gdzieś się jej zgubili. Dziewczynka powiedziała policjantom, jak się nazywają jej opiekunowie i jak są ubrani. Jeden z policjantów ruszył na ich poszukiwania - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Funkcjonariusz na jednej z tras narciarskich zauważył młodą kobietę, której ubiór odpowiadał podanemu przez dziewczynkę. Okazało się, że 18-latka straciła z oczu swoją podopieczną i właśnie jej szukała.

- Dzięki zaangażowaniu policjantów, już po około 40 minutach dziewczynka wróciła pod opiekę ojca, który był bardzo wdzięczny policjantom za okazaną pomoc i profesjonalną służbę - dodała asp. Szt. Eliza Sawko. 

Wiadomości


poszukiwany-22-latek-zatrzymany-wpadl-bo-zasnal-w-autobusie

Poszukiwany 22-latek zatrzymany. Wpadł, bo zasnął w...

22-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna wpadł, gdyż zasnął w autobusie komunikacji miejskiej. Teraz najbliższe półtora roku spędzi w areszcie.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale