Narciarski patrol pomógł 7-latce

7-latka zgubiła się szelment

Wystraszonej i zapłakanej 7-latce pomogli suwalscy policjanci. Dziewczynka zgubiła się na stoku narciarskim w Szelmencie.

Policjanci patrolujący stoki narciarskie na Suwalszczyźnie czuwają nad bezpieczeństwem miłośników sportów zimowych. Tym razem funkcjonariusze pomogli wystraszonej i zapłakanej 7-latce w odnalezieniu jej opiekunów.

W miniony weekend suwalscy policjanci pełnili służbę na lokalnych stokach narciarskich, gdzie czuwali nad bezpieczeństwem miłośników sportów zimowych. W niedzielę około godziny 17:00 u podnóża trasy czerwonej na terenie WOSiR Szelment, patrol narciarski zauważył zapłakaną i przestraszoną dziewczynkę. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą.

- W trakcie rozmowy z 7-latką mundurowi ustalili, że przyjechała na stok ze swoim ojcem i starszą koleżanką, którzy gdzieś się jej zgubili. Dziewczynka powiedziała policjantom, jak się nazywają jej opiekunowie i jak są ubrani. Jeden z policjantów ruszył na ich poszukiwania - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Funkcjonariusz na jednej z tras narciarskich zauważył młodą kobietę, której ubiór odpowiadał podanemu przez dziewczynkę. Okazało się, że 18-latka straciła z oczu swoją podopieczną i właśnie jej szukała.

- Dzięki zaangażowaniu policjantów, już po około 40 minutach dziewczynka wróciła pod opiekę ojca, który był bardzo wdzięczny policjantom za okazaną pomoc i profesjonalną służbę - dodała asp. Szt. Eliza Sawko. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

Biznes



REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale