47-letniego obywatela Litwy podejrzanego o kradzież czterech tabletów zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

W miniony poniedziałek, około godziny 12:30, dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony, że ulicą Żeromskiego ucieka mężczyzna, który ukradł trzy tablety w jednym z suwalskich sklepów i że złodzieja goni sprzedawca. We wskazany rejon miasta natychmiast zostały skierowane patrole.

- Na ulicy Kościuszki niedaleko skrzyżowania z ulicą Dwernickiego, policjanci zauważyli dwóch biegnących mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku reklamówkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za uciekającym. Po krótkim pościgu zatrzymali 47- latka, jak się okazało zamieszkałego na terenie Litwy - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

W reklamówce mężczyzny policjanci ujawnili trzy skradzione tablety. W toku prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że zatrzymany w połowie stycznia ukradł jeszcze jeden tablet w tym samym sklepie. Pokrzywdzony ogólną wartość strat wyceniał na około 1350 złotych.

Wczoraj mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.