Suwalczanie nie są obojętni na ludzki los. Udało się pomóc 69-latkowi

pomoc policja suwałki

Suwalscy policjanci otrzymują coraz więcej telefonów odnośnie osób zagrożonych wychłodzeniem. We wtorek dzięki osobie wrażliwej na ludzki los funkcjonariusze pomogli 69-latkowi.

W miniony wtorek przed godziną 17:00 dyżurny suwalskiej policji odebrał telefoniczne zgłoszenie, że przy ulicy Kościuszki, w okolicy przystanku przebywa starszy mężczyzna, który nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach.

Zgłaszający obawiał się, że człowiek ten pozostawiony bez pomocy może być narażony na wychłodzenie, bo temperatura powietrza była na minusie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani mundurowi.

- Na przystanku funkcjonariusze zastali 69-latka, bez stałego adresu zamieszkania. Mężczyzna był pod tak silnym wpływem alkoholu, że nie był w stanie dmuchnąć w miernik trzeźwości - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko.

69-latek nie wymagał pomocy lekarskiej, ale z uwagi na niską temperaturę, która mogłaby zagrażać jego życiu, mundurowi przewieźli bezdomnego do jednej z placówek pomocowych.

- Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie - dodała asp. szt. Eliza Sawko. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale