Kolizja dwóch tirów na krajowej ósemce. Sprawca miał ponad 1,4 promila

Do kolizji dwóch samochodów ciężarowych doszło w sobotę na drodze krajowej nr 8. Obywatel Łotwy nie zachował bezpiecznej odległości, doprowadzając do zderzenia z poprzedzającym tirem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,4 promila alkoholu. 

W sobotę, po godzinie 16:00 dyżurny policji został powiadomiony, że na miejskim odcinku drogi krajowej nr 8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni kierujący ciężarowym DAF nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia. Okazało się, że sprawca kolizji 40-letni kierujący obywatel Łotwy, zdecydował się na jazdę mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Suwalski sąd na rozprawie w trybie przyspieszonym ukarał 40-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości karą sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, świadczeniami pieniężnymi w wysokości 5.000 złotych oraz trzy letnim zakazem prowadzenia pojazdów. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale