Kolizja dwóch tirów na krajowej ósemce. Sprawca miał ponad 1,4 promila

Do kolizji dwóch samochodów ciężarowych doszło w sobotę na drodze krajowej nr 8. Obywatel Łotwy nie zachował bezpiecznej odległości, doprowadzając do zderzenia z poprzedzającym tirem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,4 promila alkoholu. 

W sobotę, po godzinie 16:00 dyżurny policji został powiadomiony, że na miejskim odcinku drogi krajowej nr 8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni kierujący ciężarowym DAF nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia. Okazało się, że sprawca kolizji 40-letni kierujący obywatel Łotwy, zdecydował się na jazdę mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Suwalski sąd na rozprawie w trybie przyspieszonym ukarał 40-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości karą sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, świadczeniami pieniężnymi w wysokości 5.000 złotych oraz trzy letnim zakazem prowadzenia pojazdów. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale