Kolizja dwóch tirów na krajowej ósemce. Sprawca miał ponad 1,4 promila

Do kolizji dwóch samochodów ciężarowych doszło w sobotę na drodze krajowej nr 8. Obywatel Łotwy nie zachował bezpiecznej odległości, doprowadzając do zderzenia z poprzedzającym tirem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,4 promila alkoholu. 

W sobotę, po godzinie 16:00 dyżurny policji został powiadomiony, że na miejskim odcinku drogi krajowej nr 8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni kierujący ciężarowym DAF nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia. Okazało się, że sprawca kolizji 40-letni kierujący obywatel Łotwy, zdecydował się na jazdę mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Suwalski sąd na rozprawie w trybie przyspieszonym ukarał 40-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości karą sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, świadczeniami pieniężnymi w wysokości 5.000 złotych oraz trzy letnim zakazem prowadzenia pojazdów. 

Wiadomości


agnieszka-godlewska-bohaterem-miesiaca

Agnieszka Godlewska bohaterem miesiąca

Agnieszka Godlewska otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale