Z lombardu prosto do aresztu. Suwalscy policjanci zatrzymali obywateli Armenii i Litwy

lombard suwałki

Dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z lombardów fałszywy złoty łańcuszek, zatrzymali suwalscy policjanci. Dodatkowo okazało się, że posługują się przerobionymi i podrobionymi dokumentami. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek policjanci Wydziału Kryminalnego suwalskiej komendy zatrzymali 35-letniego obywatela Armenii oraz 57-letniego obywatela Litwy, którzy w jednym z miejscowych lombardów oferowali do sprzedaży jako złoty - metalowy łańcuszek.

- Policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej po przeszukaniu samochodu, którym poruszali się obaj mężczyźni, znaleźli jeszcze dwa łańcuszki i dwie bransoletki w kolorze złotym. Okazało się, że wszystkie zabezpieczone przedmioty nie są wyrobami ze złota tylko z pozłacanego metalu - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Ponadto mundurowi zwrócili uwagę na posiadane przez zatrzymanych dokumenty. Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdziły, że 35-latek posiadał przerobiony paszport litewski i podrobiony dowód osobisty, a jego 57-letni kolega przerobiony dowód osobisty i prawo jazdy.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, zaś 57-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale