Z lombardu prosto do aresztu. Suwalscy policjanci zatrzymali obywateli Armenii i Litwy

lombard suwałki

Dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z lombardów fałszywy złoty łańcuszek, zatrzymali suwalscy policjanci. Dodatkowo okazało się, że posługują się przerobionymi i podrobionymi dokumentami. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek policjanci Wydziału Kryminalnego suwalskiej komendy zatrzymali 35-letniego obywatela Armenii oraz 57-letniego obywatela Litwy, którzy w jednym z miejscowych lombardów oferowali do sprzedaży jako złoty - metalowy łańcuszek.

- Policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej po przeszukaniu samochodu, którym poruszali się obaj mężczyźni, znaleźli jeszcze dwa łańcuszki i dwie bransoletki w kolorze złotym. Okazało się, że wszystkie zabezpieczone przedmioty nie są wyrobami ze złota tylko z pozłacanego metalu - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Ponadto mundurowi zwrócili uwagę na posiadane przez zatrzymanych dokumenty. Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdziły, że 35-latek posiadał przerobiony paszport litewski i podrobiony dowód osobisty, a jego 57-letni kolega przerobiony dowód osobisty i prawo jazdy.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, zaś 57-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze. 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale