Dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z lombardów fałszywy złoty łańcuszek, zatrzymali suwalscy policjanci. Dodatkowo okazało się, że posługują się przerobionymi i podrobionymi dokumentami. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek policjanci Wydziału Kryminalnego suwalskiej komendy zatrzymali 35-letniego obywatela Armenii oraz 57-letniego obywatela Litwy, którzy w jednym z miejscowych lombardów oferowali do sprzedaży jako złoty - metalowy łańcuszek.

- Policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej po przeszukaniu samochodu, którym poruszali się obaj mężczyźni, znaleźli jeszcze dwa łańcuszki i dwie bransoletki w kolorze złotym. Okazało się, że wszystkie zabezpieczone przedmioty nie są wyrobami ze złota tylko z pozłacanego metalu - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Ponadto mundurowi zwrócili uwagę na posiadane przez zatrzymanych dokumenty. Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdziły, że 35-latek posiadał przerobiony paszport litewski i podrobiony dowód osobisty, a jego 57-letni kolega przerobiony dowód osobisty i prawo jazdy.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, zaś 57-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.