Na osiedlu Północ doszło do kradzieży samochodu marki VW golf. Już po trzech godzinach sprawcę zatrzymali suwalscy policjanci. Teraz 32-letni suwalczanin odpowie przed sądem.

Wczoraj tuż przed godziną 3:00 dyżurny suwalskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży samochodu marki VW golf na osiedlu północ w Suwałkach. Natychmiast ta informacja została przekazana wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie miasta.

- Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego po godzinie 6:00 zauważyli zgłoszony samochód. Natychmiast ruszyli za pojazdem. Złodziej na widok radiowozu usiłował uciec, ale chwilę później skutecznie udaremnili mu to policjanci. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

Okazało się, że zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed Sądem. Odzyskany przez policjantów pojazd o wartości 3.500 złotych wrócił do rąk prawowitego właściciela.