Kontrabanda w mieszkaniu 65-latki

kontrabanda bakałarzewo

Ponad 10.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli suwalscy policjanci wspólnie z celnikami w jednym z mieszkań w Bakałarzewie. Teraz 65-letnia właścicielka kontrabandy za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

- W miniony piątek do jednego z mieszkań w Bakałarzewie zapukali policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą suwalskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego, którzy mieli informację, że jego właściciel może posiadać papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się - poinformowała Anna Wałecka-Chamiuk z suwalskiej policji.

W pomieszczeniach należących do 65-latki znaleźli ponad 400 paczek papierosów różnych marek oraz ponad 2.000 sztuk papierosów bez nazwy. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 10.000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

- Łączne uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków to kwota ponad 11.000 złotych. Teraz 65-latka będzie odpowiadać przed sądem za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy - dodała Anna Wałecka-Chamiuk. 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale