Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w weekend suwalscy policjanci. Niechlubnym rekordzistką w tym gronie okazał się kierujący renault 40-latek, który stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do pobliskiego rowu.

W niedzielę suwalska policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców w wieku od 38 do 59 lat. Badanie alkomatem wykazało u nich od ponad 1,3 do 2,3 promili alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistką w tym gronie okazał się 40-latek kierujący renault, który stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do pobliskiego rowu. Mężczyznę zatrzymano w niedzielę przed godziną 21:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Suwałki. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 2,3 promila alkoholu.

40-latek i 38-latek zdecydowali się na jazdę nie dość, że „na podwójnym gazie”, to dodatkowo z cofniętymi uprawnieniami do kierowania. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Poza tym w miniony weekend na drogach powiatu suwalskiego policjanci odnotowali 15 kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną było nieprawidłowe cofanie i nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących.