840 kontroli, 33 kolizje i pięciu nietrzeźwych. Policja podsumowuje majówkę

majowy weekend suwałki

Zakończył się najdłuższy w tym roku weekend. Był to także czas wytężonej pracy dla suwalskich policjantów. Funkcjonariusze podsumowali akcję "Bezpieczny majowy weekend".

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem wybierających się w podróż. Dlatego od piątku 28 kwietnia do niedzieli suwalscy policjanci prowadzili działania ”Bezpieczny majowy weekend”.

Przez dziesięć dni długiego weekendu na drogach Suwalszczyzny nie doszło do żadnego wypadku, funkcjonariusze odnotowali natomiast 33 kolizje. Nad bezpieczeństwem na drogach w naszym powiecie czuwało 180 policjantów. Skontrolowano ponad 840 kierujących, wśród których mandatami karnymi głównie za przekroczenia prędkości ukarano ponad 600 osób.

Podczas majowego weekendu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista w tym gronie miał ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-beda-filmy-planszowki-i-turnieje

Wszystko dla miłośników fantastyki. Będą filmy, planszówki...

Już w najbliższą sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale