840 kontroli, 33 kolizje i pięciu nietrzeźwych. Policja podsumowuje majówkę

majowy weekend suwałki

Zakończył się najdłuższy w tym roku weekend. Był to także czas wytężonej pracy dla suwalskich policjantów. Funkcjonariusze podsumowali akcję "Bezpieczny majowy weekend".

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem wybierających się w podróż. Dlatego od piątku 28 kwietnia do niedzieli suwalscy policjanci prowadzili działania ”Bezpieczny majowy weekend”.

Przez dziesięć dni długiego weekendu na drogach Suwalszczyzny nie doszło do żadnego wypadku, funkcjonariusze odnotowali natomiast 33 kolizje. Nad bezpieczeństwem na drogach w naszym powiecie czuwało 180 policjantów. Skontrolowano ponad 840 kierujących, wśród których mandatami karnymi głównie za przekroczenia prędkości ukarano ponad 600 osób.

Podczas majowego weekendu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista w tym gronie miał ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. 

Wiadomości


uczniowie-rozpoczeli-wakacje-zdjecia

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale