Łamał przepisy i chciał dać "łapówkę"

łapówka policja suwałki

Wyprzedzał na zakręcie na podwójnej ciągłej linii, a gdy został zatrzymany przez policyjny patrol, próbował wręczyć funkcjonariuszom „łapówkę”. 52-letni obywatel Łotwy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

W minioną środę około godziny 9:30 uwagę jednego z patroli suwalskiej drogówki zwrócił kierujący toyotą land cruiser, który jadąc krajową „ósemką” w miejscowości Lipowo rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego.

Kierujący jadąc w kierunku Suwałk wyprzedzał pojazd ciężarowy nie dość, że na zakręcie drogi, to dodatkowo nie stosując się do linii podwójnej ciągłej. Policjanci od razu zareagowali. Używając sygnałów świetlnych oraz dając sygnał tarczą zatrzymali pojazd do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 52-letni obywatel Łotwy. Policjant poinformował o powodzie kontroli. Kierujący nie przyznał się do popełnionego wykroczenia, ale usiłował wręczyć funkcjonariuszom "łapówkę" w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Policjanci o zdarzeniu powiadomili przełożonego i zatrzymali mężczyznę.

Już następnego dnia 52-latek usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz został rozliczony za popełnione wykroczenie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Wiadomości


uczniowie-rozpoczeli-wakacje-zdjecia

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale