Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję, a następnie wraz z pasażerami uciekł z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani przez suwalskich policjantów.

W poniedziałek tuż przed godziną 17:00 dyżurny suwalskiej komendy otrzymał informacje o kolizji drogowej w miejscowości Krzywe. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący audi wjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili przebieg kolizji. Z relacji świadków wynikało, że młody mężczyzna kierujący audi wjechał do rowu. Następnie o własnych siłach wysiadł z samochodu wraz z dwójką pasażerów. Pomimo próby zatrzymania przez świadków trójka młodych mężczyzn uciekła w głąb lasu.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci ruszyli we wskazanym kierunku. Po  chwili zauważyli idącego chodnikiem, w stronę Starego Folwarku mężczyznę. Policjanci zatrzymali go. Okazało się, że był to pasażer kolizyjnego audi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany w celu odbycia kary w areszcie. Ustalono też, że drugim z pasażerów był jego 16-letni brat.

W wyniku dalszych czynności mundurowi  zatrzymali kierującego audi. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Sejn. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, bo miał świadomość, że prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.