W niedzielę wczesnym rankiem policjanci suwalskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 140 kierowców. Okazało się, że dwie osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu.

Suwalscy policjanci cyklicznie sprawdzają trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu. Tym razem akcja „Trzeźwy poranek” została przeprowadzona w niedzielny poranek. Podczas działań mundurowi przebadali ponad 140 kierujących, spośród których dwóch znajdowało się pod wpływem alkoholu.

Około godziny 6:00 podczas kontroli volkswagena na ulicy Sejneńskiej mundurowi ujawnili, że siedzący za kierownicą 49-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Również około godziny 6:00 policjanci skontrolowali na ulicy Armii Krajowej volkswagena. W przypadku 29-latka urządzenie także pokazało ponad 2 promile.

Teraz nieodpowiedzialnymi kierującymi zajmie się sąd. Suwalscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.