Nietrzeźwą kierującą zatrzymali w gminie Bakałarzewo suwalscy policjanci. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad 2,8 promila alkoholu. Teraz 49-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek po godzinie 12 policjanci z suwalskiej drogówki udali się do jednej z miejscowości w gminie Bakałarzewo, gdzie według zgłoszenia pojazdem suzuki może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi ruszyli na poszukiwania pojazdu. Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej podane przez dyżurnego auto, za kierownicą którego siedziała 49-letnia kobieta.

Od kierującej mundurowi wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mieszkanki gminy Bakałarzewo wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Teraz dalszym losem 49-latki zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują też do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność i zachowanie zgodne z prawem.