Cztery osoby podejrzane o pobicie 24-latka w centrum miasta zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyźni bili pokrzywdzonego pięściami po ciele, a jeden ze sprawców zadał mu kilka ciosów nożem. Zatrzymani suwalczanie usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2:00 w nocy z piątku na sobotę. Dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony, że w centrum miasta słychać krzyki i widać biegających mężczyzn. We wskazane miejsce natychmiast skierował patrol policyjny.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce interwencji zastali 24-latka, który został pobity przez kilku młodych mężczyzn. Dodatkowo jeden z napastników zadał mu kilka ciosów nożem. Policjanci natychmiast udzielili 24-latkowi pierwszej pomocy i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia.

- Z dalszej relacji pokrzywdzonego wynikało, że zwrócił on mężczyznom uwagę na ich niekulturalne zachowanie w kolejce do sklepu. Wzburzeni tym faktem postanowili wyładować na nim swoją agresję. Ustalenia funkcjonariuszy będących na miejscu zdarzenia szybko dotarły do wszystkich patroli pełniących służbę w mieście. Już po chwili, mundurowi zatrzymali 19-letniego mieszkańca Suwałk podejrzanego o pobicie 24-latka - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali pozostałą trójkę podejrzanych. W sobotę wszyscy usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.